Reebok, 1992'deki Olay Üzerinden Michael Jordan'ı Tiye Aldı

Netflix'teki The Last Dance adlı spor belgeselini izleyenleriniz vardır. NBA takımı Chicago Bulls'un Michael Jordan'lı efsane kadrosunu konu alan bu spor belgeseli, izleyenler tarafından fazlasıyla beğenildi ve ses getirdi. Spor giyim markası Reebok da bu spor belgeselinde yer alan bir görüntü üzerinden bir reklam kampanyası yaptı.

The Last Dance belgeselinde yer alan bir bölümde, 1992 Olimpiyatları madalya töreni sırasında, Michael Jordan'ın sağ omzunda bir Amerikan bayrağı taşıdığı görülüyordu. Sözde bu, bir milliyetçilik göstergesiydi. Ancak belirtilene göre bu olay, Jordan'ın giydiği takım montunun üzerindeki Reebok logosunu kapatma hamlesiydi. Zira oyuncunun sponsoru Nike'tı.

Highsnobiety'nin yaptığı habere göre, Reebok da bu olayı gündeme getirerek 1992 Olimpiyatları'nda ABD Basketbol Takımı'nın giydiği ısınma eşofmanlarından ilham alarak tasarladığı ve 2018 yılında satışa çıkardığı ABD bayraklı bu montu yeniden piyasaya sürdü. Spor giyim markası, Instagram'da 1992 Olimpiyatları'ndaki o anı temsil eden paylaştığı çizimin açıklamasında, "Bayrağın diğer omuzda olmasını tercih ederdik." dedi.

https://www.instagram.com/p/B_2_b2WD5Px/

Bu arada yeniden piyasaya sürülen söz konusu mont, bugün Reebok'ın internet sitesinde 80 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir