PulpoAR'dan Kozmetik Ürünlerini Sanal Olarak Denemeyi Sağlayan Teknoloji

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve devam etmekte olan pandemi nedeniyle temassız işlemler hayatımızda büyük bir önem kazandı. Bununla birlikte bu dönemde mağazalarda ürünlerin denenmesinin yasaklanması ile müşterilerin kaybettiği kullanıcı deneyimini yeniden kazandırmak da markalar açısından kritik bir sorun haline geldi.

https://pazarlamasyon.com/sanal-ve-artirilmis-gerceklik-musterilerin-online-alisverise-daha-sicak-bakmalarini-sagliyor/

İşte artırılmış gerçeklik teknolojileri geliştiren PulpoAR adlı yerli girişim, markalar için tüm bu sorunları ortadan kaldıran projeleri hayata geçiriyor. Şirketin markalara özel olarak geliştirdiği bu projelerden biri de Akasya AVM'de yer alıyor. PulpoAR, Akasya AVM'de kullanıcılara diledikleri kozmetik ürünü sıfır temasla deneyimleme imkânı tanıyarak güvenilir bir alışveriş deneyimi sağlıyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde misafirler, dijital ekranda diledikleri markanın ürününü temassız bir şekilde yüzlerinde görebiliyor ve bizzat deneyimleyebiliyorlar. Ekran üzerinde bulunan QR kodu akıllı cihazlarına okutan misafirler ilgili internet sitesine yönlendiriliyor ve bu internet sitesinden istedikleri markaya ait ürünü seçtikten sonra, dijital ekran üzerinde bulunan kamera sayesinde, bu ürünü anında sanal olarak deneyebiliyorlar.

https://pazarlamasyon.com/loreal-yapay-zeka-ve-artirilmis-gerceklik-sayesinde-guzelligi-onlinea-tasiyor/

Bununla birlikte kullanıcılar bu deneyim sonrasında, “İndirim Kazan” butonuna tıklayarak denedikleri ürüne ait markaların Akasya AVM'de bulunan mağazalarından direkt olarak indirimli bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Yurt dışında benzer örneklerini sıkça gördüğümüz, ancak Türkiye’de fiziksel olarak ilk kez Akasya AVM'de hayata geçirilen bu artırılmış gerçeklik uygulaması, bir yandan alışveriş deneyimini bambaşka bir boyuta taşırken bir yandan da sağlık riskinin had safhada olduğu salgın sürecinde kullanıcılara güvenlik bir şekilde kozmetik alışverişi yapma imkanı sunuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir