Ptt'den yeni video konferans uygulaması

Ptt, koronavirüs pandemisinin tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte popüler olan görüntülü toplantı uygulamalarına rakip olacak PttJETON isimli toplantı uygulamasını yayınlandı.

Covid-19 pandemisinin 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına aldığı dönemde herkes eve kapanmıştı ve tüm işler evden yapılmıştı. Bu süreçte evden çalışanların en büyük yardımcısı görüntülü konuşma ve toplantı uygulamaları oldu. İnsanlar iş arkadaşlarıyla, ortaklarıyla ve müşterileriyle yüz yüze görüşmeden neredeyse tüm işlerini online toplantı uygulamaları sayesinde yaptılar. Bu süreçte eğitimde online olarak bu uygulamalardan devam etmişti. Bu süreçte var olan uygulamaların yanı sıra birçok yeni uygulama daha çıkmıştı. Discord, Zoom, Teams ve  HAVELSAN'ın Diyalog uygulamaların arasına şimdi de PttJETON katıldı.

Yalnızca Ptt A.Ş. ve Ptt iştiraki şirketlerde kullanılmaya başlanan platform ilerleyen zamanlarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı diğer kuruluşlarda da kullanılacak. Şimdilik Ptt A.Ş. ve Ptt iştiraki şirketlerde kullanılmaya başlanan video konferans uygulaması sonraki dönemlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı diğer kuruluşlarda da kullanıma sunulacak.

PttJETON’da, görüşme esnasında hem tüm katılımcılarla hem de yalnızca belirli kişilerle mesajlaşabilme özelliği bulunuyor. Uygulamada konferans, seminer ve toplantılar, yönetici tarafından YouTube’da canlı şekilde yayınlanabiliyor. Canlı yayınlar, video dosyası olarak kaydedilebiliyor. Kayıt başladığında ise canlı yayın diğer katılımcılar bilgilendiriliyor.

https://twitter.com/PttTeknoloji/status/1430458926265475074

 

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir