Pringles, 52 Yıllık Maskotunun İlk Kez Bıyığını Kesti

Geçtiğimiz dönemde çeşitli markaların bazı sosyal sorumluluk kampanyaları uğruna uzun yıllar boyunca kullandıkları logolarını değiştirdiklerine pek çok kez şahit olduk. Hatta bunun en son örneklerinden birini geçtiğimiz günlerde KitKat markası sergilemişti. Çikolata markası, Avustralyalı tüketicileri geri dönüşüme teşvik etmek için logosunu değiştirmişti.

https://pazarlamasyon.com/kitkat-geri-donusume-tesvik-icin-logosunu-degistirdi/

Şimdi de benzer bir hamle Pringles markasından geldi. Pringles, erkek sağlığı konusunda çalışmalar yapan Movember adlı yardım derneğiyle yaptığı iş birliği doğrultusunda ikonik maskotu Mr P'nin bıyığını, markanın 1968’deki lansmanından bu yana ilk kez kesti. Pringles, toplumdaki erkek çocukları ve erkekler arasında zihinsel sağlık konusunda farkındalık yaratmak için bu iş birliğini yaptı.

Marka, maskotunun bıyığını kesmesinin yanı sıra, bu sosyal sorumluluk kampanyasına özel olarak erkeklerin herhangi bir damgalanma olmaksızın özgürce açık sohbetler yapmaları için bir ortam yaratmayı amaçlayan "Pat Diye Sor, Paylaş, Sohbet Et" şeklinde bir slogan da belirledi.

Bununla birlikte Movember için sinekkaydı tıraş olan tek bıyıklı marka maskotu Pringles'ınki değil. KFC'nin ünlü maskotu Albay Sanders da daha önce bu yardım derneği için bıyığını kesmişti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir