Premint'e yapılan saldırının ardından Yuga Labs yatırımcıları uyardı!

Popüler NFT pazar yeri Premint'in saldırıya uğraması ardından Yuga Labs, yatırımcıları önümüzdeki günlerde beklenen saldırılara karşı uyardı.

Son haftalarda sürdürdüğü düşüş trendine rağmen NFT'lerin kısa bir zaman içinde oldukça popüler bir hale geldiklerini söyleyebiliriz. Dijital sanat eserlerinin hayatımıza girmesinden bu yana birçok önemli gelişmeye tanık olsak da NFT pazarında zaman zaman yatırımcıların keyiflerini kaçıracak gelişmeler de yaşanabiliyor. Yakın zaman önce popüler NFT pazar yeri Premint'in kimliği belirsiz hacker'lar tarafından saldırıya uğraması da son günlerde yaşanan olumsuz gelişmelerin başında geliyor.

pre-1

Kimliği belirsiz bilgisayar korsanları Premint web sitesine kötü niyetli JavaScript uzantısı ile yerleştirilen phising sayfasını kullandı. Bunun sonucunda ise kullanıcılar site içinde ek bir güvenlik önlemi olarak algılanan ve cüzdan sahipliklerini doğrulamalarını isteyen bir açılır pencere gördüler. Bazı kullanıcılar durumu fark edip yatırımcıları sosyal medya üzerinden uyarsalar da dikkatsiz kullanıcılar cüzdanlarında bir “SetApprovalForAll” ayarını da kabul ederek bilgisayar korsanlarının cüzdanlarını boşaltmasına izin vermiş oldu. Elde edilen bilgilere göre Bored Ape Yacht Club, Otherside, Moonbirds Oddities ve Goblintown gibi popüler NFT koleksiyonları da çalınan NFT'ler arasında. Kimliği belirsiz bilgisayar korsanları tarafından çalınan 320 NFT'den elde edilen 275 ETH yaklaşık 400 bin dolara satıldı. Hackler'ların saldırısına uğrayan NFT borsası Premintnispeten az sayıda kullanıcı buna kandı” açıklamasında bulundu.

Yuga Labs, yatırımcıları beklenen bir saldırıya karşı uyardı
Kripto para borsası Premint'de yaşanan bu olumsuz gelişmenin ardından dünyanın en popüler NFT koleksiyonları arasında gösterilen Bored Ape Yacht Club’ın arkasında şirket olan Yuga Labs’den yatırımcıların dikkatli olmasına dair bir açıklama geldi. Yuga Labs yaptığı açıklamada yakın zamanda bir saldırı beklediklerini açıkladı.

Twitter hesabıdan NFT yatırımcılarını olası bir saldırıya karşı uyaran Yuga Labs, güvenlik ekiplerinin NFT topluluğunu hedef alan bir tehdit grubu tespit ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, bilgisayar korsanlarının yakın zaman içinde tehlikeli sosyal medya hesapları aracılığıyla birden fazla topluluğu hedef alan koordineli bir saldırı başlatabileceklerini duyurdu. Şirket açıklamanın sonunda “Lütfen dikkatli olun ve güvende kalın” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir