Porsche öyle bir 1 Nisan şakası yaptı ki inanmayan kalmadı

Yeni projesini tanıtan Porsche sosyal medyada oldukça beğenilmişti fakat bunun sadece bir 1 Nisan şakası olduğu ortaya çıktı.

Hailey Bieber'ın ürettiği telefon kılıfları oldukça beğenilmiş ve birçok marka tarafından kendi ürünlerine adapte edilmişti. Telefon kılıfı üreten ilk marka Heinz olmuştu. Heinz'ın yaratıcı ürününden sonraysa bunun son uyarlama olmadığı konuşuldu. 

Araba anahtarını karmaşık bir çantada bulmak ya da anahtarı nereye koyduğunu hatırlamak zaman zaman oldukça zorlayıcı olabiliyor. Porsche buna karşı yeni bir çözüm getirerek anahtarın hep elinizinin altında olmasını sağlayacak bir telefon kılıfı üretti. Bu telefon kılıfınıysa Instagram hesabında bu furyayı başlatan Hailey Bieber'ı anarak duyurdu. "Porsche Anahtarlı Telefon Kılıfı ile, kapıdan aceleyle çıkarken düşünülecek bir şey daha azaltıyor. Moda ve işlevselliği birleştiren sezonun olmazsa olmaz aksesuarı. Sizce de öyle değil mi, Hailey Bieber?" Bu paylaşıma Hailey Bieber'da "Katılıyorum" şeklinde yorum yaptı. 

Yorum yapan, projeyi övgülerini sunun tek ünlü yalnızca telefon kılıflarının mucidi Hailey Bieber olmadı. Birçok sayfa bu yeni projeyi paylaştı ve reklamını yaptı. İnsanlarınsa göz ardı ettiği bir şey vardı. Projenin paylaşıldığı tarih. 

Porsche 1 Nisan şakalarını oldukça seviyor

Bu, Porsche'nin 1 Nisan şakası yaptığı ilk sefer değil ve kesinlikle sonuncusu da olmayacak. Lüks otomobil markası 2021'de "Porsche Exclusive Manufaktur & Porsche Classic Present: Patina Paint To Sample" başlıklı iki buçuk dakikalık bir YouTube videosu yükledi. Video, yeni araba sahiplerinin, eski model arabaların daha sıradan restorasyonunun tersine, onlara yeni bir hayat vermek için arabalarını nasıl eskiteceklerini öğrenmek isteyecekleri fikrine dayanıyordu. O dönemde bu gösteri, yeni boya seçeneğinin çok ciddi bir açıklamasını içeren YouTube videosuyla birkaç izleyiciyi kandırmayı başarmıştı. 

Şaka yapmayı oldukça seven Porsche, bu yıl da kullanıcıları kandırdı. 1 Nisan'da paylaşılan bu yeni Instagram gönderisine "Anahtarımı her zaman çantamda kaybediyorum çünkü araba kullanırken anahtarlığın dizime çarpmasını reddediyorum.", "Yani tek seferde iPhone'unuzu ve arabanızı çalıyorlar" şeklinde yorumlar geldi. Kullanıcıların telefon ve arabalarını aynı anda kaybetme korkuları sıkça dile getirilse de 2 Nisan'da endişeleri bunun bir şakadan ibaret olduğunu öğrenmeleriyle son buldu. 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porsche (@porsche)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir