Popüler kripto uygulamalarını indirme sayısı yarı yarıya azaldı!

App Radar, yayınladığı çalışmada, kripto uygulamalarının indirilme sayısının neredeyse yarı yarıya azaldığını ortaya koydu.

Analiz ve yazılım şirketi App Radar, Google Play Store'dan alınan verilerden yola çıkarak 2021'in ilk yarısına kıyasla 2022'nin ilk yarısında kripto uygulamalarının indirilme sayılarını analiz ettiği yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen araştırma dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Yapılan araştırma, geçtiğimiz seneye kıyasla, kripto uygulamalarının indirilme sayısının neredeyse yarı yarıya azaldığını gösteriyor. 

Avrupa'nın en popüler 10 kripto uygulaması dikkate alındığında, uygulamaların 2022'nin ilk yarısında 4,1 milyon kez indirildiğini ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl bu sayı 7,5 milyon seviyesindeydi; yani indirilme sayısının yüzde 45’lik bir düşüş yaşadığını söyleyebiliriz. 

BRD: Yüzde 97'lik düşüş

dapp-1

Kullanıcı indirmelerinde yaşanana en büyük düşüş ise mobil Bitcoin cüzdanı BRD'de gözlendi. 2021'in ilk yarısında 1,6 milyon olan indirme sayısı yüzde 97 düşerek 2022'nin ikinci yarısında 48 bine geriledi.

Bitpanda: Yüzde 65'lik düşüş

dapp-2

Avusturya merkezli kripto alım-satım platformu Bitpanda ise, BRD'ye benzer bir düşüş yaşadı. 2021'in ilk yarısında 563 bin olan uygulama indirmeleri, 2022'nin ilk yarısında yüzde 65'lik bir düşüşle 197 bine geriledi. Bu gelişmenin, şirketin haziran ayında çalışanlarının üçte birini işten çıkarmasına neden olduğunu söyleyebiliriz.

Blockchain.com: Yüzde 51'lik düşüş

dapp-3

İngiltere merkezli Blockchain.com'un uygulama indirme sayısının yıllık bazda yüzde 51 düştüğü de araştırmada yer alan önemli noktalardan. Şirketin, yakın zaman önce çalışanlarının yüzde 25’ini işten çıkarma kararı aldığını söylemeden geçmeyelim.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir