Pizza Hut'tan yeni ürününü sosyal medyada paylaşmayanlara ödül veren kampanya

Marka, yeni ürünü Melts'i sosyal medyada paylaşmayanlara ödül veriyor.

Hemen hemen her marka yeni bir ürün çıkardığında ürünün tanıtımını yapmak için kampanya hazırlar ve kampanyanın paylaşılacağı mecraları belirler. Özellikle sosyal medya mecraları üzerinde yoğunlaşan markalar, en çok etkileşimi de genellikle buradan alır.

Pizza Hut ise bu genellemenin dışına çıkarak yeni bir normal yaratma peşinde. Marka, yeni ürünü Melts’in tek kişilik olduğunu öne çıkarmak amacıyla yeni bir kampanya hazırladı. Pizza Hut kampanyasıyla müşterilerden yeni ürünü Melts’i kendilerine saklamalarını ve hiçbir sosyal medya mecralarında paylaşmamalarını istiyor. Üstelik bunun karşılığında da müşterilerini 100 dolar ile ödüllendiriyor. 

Ürünü hiçbir yerde paylaşmayacaklarına dair sözleşme imzalayan müşteriler, blog gönderilerinden yorumlara, podcast ve canlı yayınlardan, sosyal medya mecralarına kadar hiçbir yerde paylaşmamakla yükümlü olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir