Pizza Hut, hava durumuna göre pizza öneriyor

Pizza Hut, havanın nasıl olduğuna bağlı olarak pizzanızı seçmenize yardımcı oluyor.

Pizza Hut özel bir yapay zekâ platformu kullanarak, meteorolojik tahminleri pizza tahminlerine dönüştürüyor ve müşterilerine yağmurlu havalarda veya güneşli bir günde sipariş verebilecekleri en iyi menüyü öneriyor.

Pizza Hut Küresel Analitik Başkanı Tristan Burns, konuyla ilgili olarak VentureBeat ile yaptığı röportajda, "Bir yapay zeka yolculuğunun ilk aşamalarındayız. Makine öğrenimi programımızın bir parçası, müşteri davranışını ve biraz da müşterilerin kim olduğu hakkında bilgi edinmektir." açıklamasında bulundu.

Siparişlerin, çevrimiçi müşterilerle sınırlı olup olmadığı hakkında hise henüz bir bilgi yok. Bir Pizza Hut sözcüsü de Gizmodo'ya yaptığı açıklamada, Pizza Hut'ın cinsiyet bilgileri, genel konum ve sipariş geçmişinden oluşan bir müşteri profili kullanacağını söyledi. İlerleyen günlerde Pizza Hut'ın bu uygulamayı farklı ülkerlerde kullanım kullanmayacağı ise merak konusu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir