Pinterest Kullanıcılarının Yeni Çıkan Bir Aracı Satın Alma Olasılığı %28 Daha Fazla

  • Oracle Data Cloud adlı şirketin yaptığı bir araştırmaya göre, Pinterest kullanıcılarının yeni çıkan bir aracı piyasa sürüldüğü ilk 90 gün içinde satın alma olasılığı, Pinterest kullanmayan insanlara göre %28 daha fazla.
  • Pinterest, altı ay içinde bir araba satın almayı planlayan ABD'li yetişkinlerin yarısına ulaştığını ve 6 milyondan fazla kişinin, platformundaki otomobille ilgili içeriklerle etkileşime girdiğini belirtti.
  • Toyota Kuzey Amerika, yeni Avalon modelini piyasaya sürdüğü sırada, Pinterest üzerinde video reklam kampanyası yaptı ve bu reklam videosu, %53'lük bir ortalama görüntüleme oranına ulaştı.
  • İlgili Yazı: Otomobil Markaları, Dinamik Dijital Pazarlama ile Tüketicilere Nasıl Ulaşıyor?

İnsanlar, sosyal medya platformu Pinterest'i genellikle el sanatları, yemek tarifleri ve moda ipuçları gibi şeylere göz atmak için kullanıyorlar. Ancak Oracle Data Cloud isimli şirket tarafından yapılan bir araştırmaya göre, araba satın alımı da insanların bu platformu kullanma nedenleri arasında yer alıyor.

Adweek'in paylaştığı habere göre, Oracle Data Cloud, bir küresel bilgi sağlayıcısı olan IHS Markit'in sağladığı "Polk Kitle Ölçüm Çözümleri"ni kullanarak birleştirilmiş yeni araç kayıt verilerini analiz etti ve Pinterest kullanıcılarının, yeni çıkan bir aracı piyasa sürüldüğü ilk 90 gün içinde satın alma olasılığının, Pinterest kullanmayan insanlara göre %28 daha fazla olduğunu tespit etti. Ayrıca elde edilen verilere göre, Pinterest kullanıcılarının yeni çıkan bir SUV modelini satın alma ihtimali %31,
yeni çıkan bir kamyon modelini satın alma ihtimali ise %13 daha fazla
.

Bu konuyla ilgili olarak Pinterest, altı ay içinde bir araba satın almayı planlayan ABD'li yetişkinlerin yarısına ulaştığını ve 6 milyondan fazla kişinin, platformundaki otomobille ilgili içeriklerle etkileşime girdiğini ve bunun da otomobil markalarının ilgi duyan bir kitleye ulaşmalarına imkan tanıdığını ifade etti. Aynı zamanda sosyal medya platformunun belirttiğine göre, otomotiv konuları hakkında haftalık olarak paylaşım yapan Pinterest kullanıcılarının %57'si, satın alma yolculukları boyunca otomobillerle ilgili ürünleri keşfetmek için Pinterest'i kullanıyor.

https://pazarlamasyon.com/bir-otomobil-markasi-neden-ic-camasiri-uretir/

Pinterest'in otomobil meraklıları için ne kadar popüler olduğuna bir örnek olarak Toyota'nın sosyal medya sitesinde yaptığı kampanyayı gösterebiliriz. Toyota Kuzey Amerika, yeni Avalon modelini piyasaya sürdüğü sırada, Pinterest üzerinde video reklam kampanyası yaptı ve bu reklam videosu, %53'lük bir ortalama görüntüleme oranına ulaştı, ki bu son derece yüksek bir oran. Otomobil üreticisinin ulusal medya yöneticisi olan Nancy Inouye, Pinterest'te yer alan bir blog yazısında bu kampanyanın başarısıyla ilgili olarak şunları ifade etti:

"Çeşitli reklam türlerinin ve görsel olarak çok etkili olan reklam öğelerinin stratejik karışımı, bunu bugüne kadarki en güçlü performans gösteren Pinterest kampanyası yaptı. Biz de değerlendirmeden daha yüksek sonuçlar nedeniyle heyecanlandık."

Tüm bunların yanı sıra Oracle Data Cloud Marka Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Joe Kyriakoza ise aynı blog yazısında, Pinterest'in tüketime olan etkisiyle ilgili olarak "Pinterest kullanan kişiler, en son ürünler için öncü olma eğilimi gösteriyorlar. İster market alışverişi ya da bu durumda, yeni arabalar satın almayla ilgili bir çalışma olsun, yıllar boyunca birden çok araştırma turunda bunun gerçekleştiğini gördük." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir