PepsiCo ve UEFA Şampiyonlar Ligi İş Birliği, 2024'e Kadar Uzatıldı

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo, futbolun seçkin etkinliği UEFA Şampiyonlar Ligi ile olan ortaklığını 2021/22 ve 2023/24 sezonlarını da kapsayacak şekilde uzattığını duyurdu. Bu iş birliği, PepsiCo’nun UEFA Kadınlar Futbolu ile yapılan çok yıllık prömiyer iş birliğinin 2025 yılına kadar devam etmesini de kapsıyor. Böylece PepsiCo’nun futbolun prestijli liglerinde gösterdiği varlığı genişliyor ve güçleniyor.

https://pazarlamasyon.com/pepsico-dijital-yatirimlarini-artiriyor/

UEFA Şampiyonlar Ligi için Pepsi, Pepsi MAX, Ruffles ve Gatorade markalarının yanına SodaStream de eklenmiş oldu. Etkinlikler; Doritos, Ruffles, Lipton ve 7UP ile de desteklenecek.

PepsiCo Global CCO’su Ram Krishnan UEFA Şampiyonlar Ligi iş birliğinin uzatılmasıyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“2015'te sponsorluk anlaşması başladığından beri, PepsiCo ve UEFA ortaklığı her yıl güçleniyor ve daha heyecanlı hale geliyor. Bugün 100'den fazla pazarımızın ikonik paket sunumları, satış noktası aktivasyonları, markalarımızı destekleyen en iyi futbolcular ile işbirlikleri ve ilgi çekici pazarlama kampanyalarını da kapsayan programlarla her sezona hevesle katıldığı en büyük küresel platforma ev sahipliği yapıyoruz.

Bu yıl SodaStream'in iş birliğine dahil edilmesi, içecek sunmanın ötesine geçen ve tüketicilerin bireysel tercihlerine yanıt veren bir seçenek portföyü oluşturma çabamızı hayata geçirme fırsatı sunuyor. Dünyanın en sevilen sporu ile sevilen yiyecek ve içecek portföyümüz aracılığıyla tüketicilerimizle müşterilerimizi bir araya getirmenin ve bu güçlü ortaklığı sürdürmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Ortaklık, eşitlik ve çevresel etkiler konularını iyileştirmeye odaklanmayı, giderek daha sürdürülebilir etkinlikler düzenlemek için iş birliği yapmayı, plastik atıkları azaltmayı ve geri dönüşümü temel bir öncelik haline getirme maddelerini de içeriyor.

Bunlara ek olarak, Ürdün'deki mülteciler için futbol tesisleri sunan etkili bir programın hayata geçirilmesinin ardından PepsiCo ve UEFA Çocuklar İçin Vakfı, toplumun ihtiyaç duyan kesimleri için futbolun birleştirici gücünden yararlanan programlar yürütmek üzere iş birliği yapmaya devam edecek.

https://pazarlamasyon.com/pepsi-30-sene-sonra-ilk-kez-2-litrelik-sisesinin-tasarimini-degistirdi/

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise bu iş birliğiyle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“2015'ten bu yana UEFA'nın Şampiyonlar Ligi portföyünün ayrılmaz bir parçası haline gelen PepsiCo’yu yeni bir üç yıllık döngüde aramızda tekrar görmekten mutluluk duyuyoruz. Yenilikçi ve ilham verici bir ortak olan PepsiCo ile birlikte çalışarak bu enerji ve deneyimden faydalanmak istiyoruz. Böylece önümüzdeki yıllarda dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarına fayda sağlayacak geniş bir etkinlik yelpazesi geliştireceğiz.”

PepsiCo ve UEFA, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreni'nin Pepsi tarafından sunulmaya devam edileceğinin sözünü verdi. 2016'daki açılıştan bu yana Pepsi, her finalde eşi benzeri görülmemiş bir etkinlik hayata geçirdi ve yılın en büyük spor etkinliklerinden biri olan finallerde unutulmaz canlı müzik performanslarına imza attı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir