PepsiCo Türkiye'de üst düzey atamalar

PepsiCo Türkiye, “Geleceğin İş Birimleri” yapısına uygun olarak liderlik yapısında değişikliğe gitti.

PepsiCo, Pazarlama, Ticari Fonksiyonlar ve Tedarik Zinciri’nde gerçekleşen Geleceğin Eko-Sistemi yapısal değişikliklerin devamı olarak, Geleceğin İş Birimleri yapısına dönük organizasyon değişikliğine gitti.

Yapılan değişiklikler çerçevesinde 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren; Deniz Alkan, Strateji ve Transformasyon Liderliği'ne getirilirken; Seren Çankırı, Türkiye İş Birimi Yiyecek Pazarlama Kıdemli Direktörü olarak Türkiye liderler ekibine katıldı. Aslı Önder ise, içecek pazarlama ekibi liderliğinin yanında, İçgörü Fonksiyon Liderliği ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü görevlerine atandı.

Deniz Alkan, Strateji ve Transformasyon Liderliğine atandı

Deniz Alkan, 1994-2006 yılları arasında P&G Finans Departmanında Finansal Planlama ve Mali İşler konularında çeşitli görevler aldı. 2006 yılında PepsiCo’ya katılan Alkan, PepsiCo Yiyecek ve İçecek organizasyonlarının birleşmesinde aktif görev aldı, 2014 yılında Satış Destek Direktörü olarak satış alanında kritik liderlik deneyimleri kazandı. 2015 yılında Pepsico Türkiye CFO rolüne atanan Alkan, 2019 yılından bu yana PepsiCo Türkiye'nin Finans, Transformasyon ve Ciro Yönetimi ajandasına liderlik ediyor. 

Seren Çankırı, Yiyecek Pazarlama Kıdemli Direktörü oldu

PepsiCo Türkiye’ye 2006 yılında katılan Seren Çankırı, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle Yiyecek Pazarlama Kıdemli Direktörü olarak Türkiye Liderler Ekibine katılacak. Dijital Pazarlama Yetkinlik Ekibi ve Yiyecek ve İçecek Kategorisi Pazarlama Destek Fonksiyonlarının liderliğini de üstlenecek olan Çankırı, PepsiCo’nun yiyecek kategorisindeki markalarını güçlendirmeye devam edecek.

PepsiCo Türkiye’de uzun yıllar içecek pazarlama fonksiyonunda Meyveli Gazlı İçecekler ajandasını yöneten Çankırı, 2014 yılında Doğu Avrupa Yiyecek Pazarlama Ekibi’ne katıldı. Bu süreçte, PepsiCo’nun portföyündeki tüm küresel ve yerel markalarla geniş bir yiyecek kategorisi deneyimi kazandı. Çankırı, Türkiye İş Birimi’ne katılmadan önce Doğu Avrupa'da Doritos & Family Fun platformunu yönetiyordu.

Aslı Önder, Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü görevine atandı

Uzun yıllardır PepsiCo bünyesinde çalışan ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü rolüne terfi eden Önder, içecek pazarlama ekibinin liderliğinin yanında, İçgörü Fonksiyon Liderliği’ni de üstlenecek.

Pazarlama kariyerine Danone'de başlayan Önder, Unilever'de Marka Müdürlüğü yaptıktan sonra 2007 yılında PepsiCo ailesine Marka Müdürü olarak katıldı. Önder, Yiyecek, İçecek ve Tatlı kategorilerinde edindiği önemli tecrübelerle pazarlama yönetiminde başarılı işlere imza attı. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir