Pepsi ve Coca Cola savaşı kaldığı yerden devam ediyor

Pepsi ve Coca Cola'nın ezeli rakip olduğunu bilmeyen yoktur. Zama zaman Coca Cola, zaman zamansa Pepsi bu rekabette öne geçiyor. Aradaki sular uzunca bir süre durulduysa da Pepsi, bu rekabeti kızıştıracak yeni bir adım attı.

Yeni rekabette Pepsi, Coca Cola Zero'yu deneyimleyen ve tadını beğenmeyenler için #MyCokeBreakUp etiketiyle birlikte sosyal medyada kendi fotoğraflarını paylaşmalarını istiyor. Bu sayede Pepsi, Coca Cola Zero'yu beğenmeyen kişilere Pepsi göndereceğinin sözünü veriyor.

Pepsi, bu haberi duyururken de zekice bir yöntem kullanıyor. Sosyal medyada viral olan ve karşılaştırma yapılan paylaşımlarda sıklıkça kullanılan bir görseli kullanarak kullanıcılarına hem haber veriyor hem de onları güldürüyor.

https://twitter.com/pepsi/status/1427978592701587464

Coca Cola'nın Zero ürününün tadını sıklıkla değiştirmesi ve bir türlü kararlılık sağlayamaması, en büyük rakibi Pepsi'nin dikkatinden kaçmıyor ve Pepsi, bu durumu rekabette bir adım öne geçmek için kullanıyor. Bakalım bu paylaşımdan sonra Coca Cola bu yarışta nasıl bir yol izleyecek?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir