Pepsi, klasik rom ve kola kokteylini yeniden tanımlıyor

Pepsi yeni kampanyasında, bilinenin aksine Cuba Libre kokteylinde kola ve rom kullanılmadığını iddia ediyor.

Küba'nın bağımsızlığını kazandıktan sonra 1890'larda İspanyol-Amerikan Savaşı sırasında ortaya çıkan Cuba Libre kokteyli aslında kola ve rom ile birlikte yapılıyor. Pepsi ise bilinenin aksine roma eşlik eden içeceğin kola değil "Pepsi" olduğunu iddia ediyor.

Haberi duyurmak için kampanya hazırlayan marka, Pepsi amblemini çeşitli sahnelere gizlice saklıyor. Örneğin, buruşmuş bir logonun olduğu buzla soğutulmuş rom şişesi ve kağıt katları arasında Pepsi logosu bulunuyor. Ya da Pepsi ve rom dolu bir bardak, Captain Morgan ve Bacardi altlıklarının üzerinde dururken, nemlenme sonucu oluşan buruşukluktan Pepsi logosu beliriyor. Aslında bu kampanya daha önce de farklı nesnelerin bir araya gelerek ayrıntılarında Pepsi logosunu oluşturmasıyla daha önce yapılmıştı. 

Pepsi'nin bu iddiası uzun süredir rakibini hedefleyen temelsiz bir iddia da değil üstelik. Tüketici tercihi araştırmasına katılanların yüzde 56'sının kokteyllerinde Kola yerine Pepsi'yi terich ettiği sonucuna ulaşan marka, sonuçlardan yola çıkarak kampanyayı hazırladı.

PepsiCo Küresel İçecekler Kurumsal Yönetici Araştırma Şefi Şef Kyle Shadic kampanya hakkında "Rom, karamel ve vanilyayı anımsatan sıcak tatları çağrıştırır. Pepsi de romun; tarçın, hindistan cevizi ve karanfil gibi sıcak baharat notalarına mükemmel bir denge getirerek mükemmel bir yaz kokteyli için pürüzsüz, çok yönlü bir tat profili yaratıyor!" açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir