Pepsi, Fast Food Devlerinin Logolarında Kendi Logosunun Saklı Olduğunu Söylüyor

Pepsi, Coca Cola ile anlaşmalı olan Burger King, McDonald's, Wendy's gibi fast food devlerinin logolarında kendi logosunun gizli olduğunu öne sürerek Coca Cola'ya gönderme yapıyor.

https://pazarlamasyon.com/pepsi-coca-colaya-yeniliyor/

Pepsi, hazırladığı bu mizah dolu bu kampanyada, burgerin aslında Pepsi ile daha iyi gideceği mesajını vermek istiyor. Kampanya afişlerinde yer alan ve fast food devlerini temsil eden maskotların ellerinde ise burger ve Pepsi kola bulunuyor. Better with Pepsi isimli bu kampanya, daha önce yapılan anket sonuçlarına göre 233 yetişkin arasında % 60'ının Pepsi'yi fast food markalarının en bilinen ürünleri olan Big Mac, Whopper ve Dave Single ile Coca-Cola yerine tercih etmeleri gibi bir sonuçtan yola çıkarak hazırlandı.

Aynı zamanda Pepsi, fast food markalarının logolarında, bir origami uzmanının yardımıyla Pepsi, logosunun gizli olduğunu iddia ediyor. Sizce Pepsi, bu kampanya ile Coca Cola'ya başarılı bir gönderme yaptı mı?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir