Pazarlamasyon'da 2013'ün En Değerli 10 Yazısı

Son derece hareketli bir yılı daha geride bıraktık. Sektörün böylesine hareketli olduğu bir yılda Pazarlamasyon da, yayınlamış olduğu yüzlerce içerik ile okuyucularının gelişmeleri yakından takip etmesini sağladı. Biz de bu yıl Pazarlamasyon da yazılan makalelerden öne çıkanları derledik.

10. İçki Devleri Ayran İşine Girerse?

Gezi Parkı olaylarından 2 gün evvel yaptığımız çalışma ile alkol firmalarına yeni bir iş alanı oluşturduk.

Sonrası malum :)

yeniayran

9. Z Kuşağı Jargonu: MRB Sizlere Ömür, Hoş Geldin POPİ!

Konuk yazarımız Mihrican Yurdakul, kuşaklar arasındaki farklılıkları betimledi.

z_generation

8. Analizler - Soğuk Çay Pazarı / Cips Pazarı / GSM Sektörü

Türkiye'deki 3 farklı pazarın ve sektörün istatistiklerini araştırdık ve analizlerini yaptık.

7. İş Dünyasının Mutlaka Okuması Gereken 10 Makale

Pazarlamasyon olarak bugüne dek usta kalemlerin elinden çıkmış makaleleri araştırdık ve   mutlaka okunması gereken makaleleri bir araya getirdik.

1331865999_kisisel-blog-site

6. Hazır Giyimde Neden Peş Peşe İflaslar Yaşanıyor?

Son dönemde yaşanan iflaslar nedeniyle, firma sahipleri ya bizde aynı kaderi paylaşırsak diye oldukça endişeli. Özellikle sektörün ileri gelen firmaları olarak gösterilen şirketlerin iflas bayraklarını çekmesi ile firma sahipleri bu konuyu kendi aralarında daha çok tartışır hale geldiler. Peki hazır giyim veya genel olarak tekstil firmalarının iflasının arkasında ne gibi sorunlar yatıyor?

5.Tarihin En Başarılı 8 Marka Sloganı

Markanın kendilerini ifade ederken kullandıkları  en önemli araçların başında gelen sloganlar, zaman zaman da sadece  markaya ait olmaktan çıkıp insanların  kullandığı söz öbekleri haline dönüşüyor. Peki şu ana kadar yapılmış ve Dünya çapında ses getirmiş sloganlar hangileri?

apple_think_different_by_macmaker101-d4mq0jn

4.Coca Cola ve Pepsi’nin Birbirine Vurduğu 13 “Karşılaştırmalı” Tokat!

Karşılaştırmalı reklam denildiğinde akla gelen ilk örnek olan Coca Cola ve Pepsi’nin mücadelesini derledik. Bakalım bu savaşta neler yaşanmış?

pepsi-halloween-coca-cola-everyone-wants-to-be-a-hero

3. 2013′te Sosyal Medyanın Durumunu Özetleyen 6 Değerli İstatistik

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sosyal medya penetrasyonu büyük bir ivme ile arttı. Bu artış, sosyal ağların kullanım oranlarındaki dengeleri de değiştir. Öyle ki, geçtiğimiz yıllarda sıkça kullanılan Myspace, Friendfeed gibi ağlar artık okyanusa salınmış bir şişe misali yanlızlaşırken; Google Plus ve Pinterest gibi ağlar ağırlığını iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Pazarlamasyon olarak 2013′te sosyal ağlardaki en önemli gelişmeleri içeren 6 değerli istatistiği derledik.

2. Satışınızı Arttıracak 5 Mükemmel Fiyat Koyma Stratejisi

Doğru fiyatlarla tüketiciyi buluşturmak pazarlamanın en önemli noktalarından biri. Peki doğru fiyata nasıl ulaşmak gerekiyor?

01-pricing-table-preview

1. Markaların Sloganları “Gerçekçi” Olursa

Markalar gerçek yaşamda gerçekten sloganları ile örtüşüyor mu diye düşündük ve markaların gerçek sloganları nasıl olurdu diye biraz kafa yorduk. Sonuç olarak ortaya çıkan bu ilk 10 markayı da sizlerle paylaşmak istedik.

51

 

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir