Pazarlama Dünyasında Yapay Zeka (Rapor)

Yapay zeka ve makine öğrenmesi (AI/ML) teknolojilerinin son zamanlarda profesyonel hayata daha fazla entegre olmasından pazarlama dünyası da hızlı bir şekilde payını almaya başladı. AI/ML teknolojilerinin sayısız faydalarından yararlanmak adına, kurumların bu alana yaptıkları yatırımlar ya da yatırım planları sektör profesyonellerinin de bu teknolojiye yönelik belli bir algıya sahip olmalarına neden oluyor.

https://pazarlamasyon.com/pazarlamacilarin-yapay-zeka-destekli-yol-arkadasi-marketerstech/

AI/ML teknolojilerinin adaptasyonunda henüz yolun başında olan pazarlama profesyonellerinin belirli bir kesinlik gözetmeyen ancak günden güne gelişen algısını anlamlandırabilmek amacıyla MarketersTech tarafından tasarlanan ve Pazarlamasyon tarafından iletişimi yapılan anket çalışması, Türkiye pazarından farklı sektör ve kategorilerden 145 pazarlama profesyonelinin katılımına dayanıyor.

Araştırma sonuçlarından elde edilen bulgular, AI/ML teknolojilerinin pazarlama alanındaki kullanımının bugünü ve yarını hakkında anlamlı ölçüde bilgi verdiği gibi karşılaşılan bariyerler, beklentiler, elde edilen sonuçlar ve bakış açılarındaki anlamlı noktalara değiniyor. Elde edilen bulgular arasında pazarlama profesyonellerinin AI/ML teknolojilerinin ana faydalarında geldikleri ortak noktayı, departmanlarında AI/ML teknolojisine biçtikleri yeri, kurumlardaki kullanımına ilişkin genel bakışı, karşılaşılan engelleri ve pazarlama dünyasının AI/ML teknolojileriyle nasıl bir geleceğe doğru evrildiği görülebiliyor.

Raporu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir