Pazardan Uygulaması Semt Pazarlarından Kullanıcılarına Robotla Teslimata Başladı

Semt pazarlarındaki tezgâhlardan evlere sipariş imkanı sağlayan pazar yeri mobil uygulaması Pazardan ve otonom teslimat robotları geliştiren Bizero Robotics, Türkiye’de ilk defa semt pazarından kullanıcıların adresine otonom teslimat robotu Pika ile ilk teslimatını yaparak test gönderimlerine başladı.

İlk teslimat için Rumeli Hisarüstü pazarından verilen sipariş Etiler’deki adrese gönderildi. Uzaktan operatör erişimiyle otopilot destekli teslimat yapabilen PİKA, sipariş verilen Rumeli Hisarüstü pazarındaki tezgâha yönlendirildi. Sipariş edilen ürünler pazarcı tarafından PİKA’ya yüklendi ve adrese teslim edilmek üzere yola çıktı. Sipariş adrese yaklaştığında kullanıcı Pazardan uygulaması üzerinden bildirimle siparişini teslim aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=R9lc9fYGIuE

Pazardan kurucu ortağı Burak SıraçPazardan’ı kurarken meyve ve sebze satan bir platform değil, kullanıcılara dijital semt pazarı deneyimi sunan bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla yola çıktık. Kullanıcı deneyimini sürdürülebilir olarak artırmak için tüm süreçlerde teknolojiyi kullanacağız.” dedi.

Bizero Robotics kurucu ortağı Mehmet Akıncılar “Kampüs içi yemek teslimatından sonra ilk şehir operasyonumuzu Pazardan uygulaması ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni normallerle temassız teslimat gereksiniminden yola çıkarak motokuryeleri sahadan masabaşına taşıyıp güvenli bir teslimat olanağı sunuyoruz. Böylece hem pazarcı esnafının taşıyıcı ihtiyacını gideriyor, hem de son kullanıcıya otonom teslimat robotlarımızla hızlı bir şekilde taze ürünleri taşıyabiliyoruz.” dedi.

Pazardan’da şu anda; Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Etiler, Levent, Ulus, Arnavutköy, Maslak, Ayazağa, Sarıyer, Göktürk gibi ilçelere teslimat yapan 11 semt pazarı ve tezgahlar mevcut. Çok yakında daha geniş bir skala ile farklı bölgelerde de hizmet verecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir