PayPal'da Bitcoin İle Ödeme Dönemi Başlıyor

ABD merkezli, internet üzerinden çalışan online ödeme sistemi PayPal, bugün ABD'deki kullanıcılarına, kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanabileceklerini duyurdu. Şirket, ABD kullanıcılarının bugünden itibaren Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile ödeme yapmasına izin verecek. Böylece kullancılar kripto para varlıklarını ödeme alırken fiat para cinsinden alabilecekler.

https://pazarlamasyon.com/elon-musk-duyurdu-artik-bitcoin-ile-tesla-satin-alinabilecek/

Geçtiğimiz Kasım ayında ABD kullanıcılarının hesaplarından doğrudan kripto para alıp satma imkanını kullanıma sunan Paypal yeni "Kripto ile Ödeme Yapma/Checkout with Cyrpto" adını verdiği ödeme yöntemini tanıttı. Bundan böyle kullanıcılar Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Bitcoin Cash'lerini anında dolar para birimine dönüştürerek ödeme yapabilecek. Sitedeki satıcılar da isterse PayPal ile bu parayı standart dönüştürme oranları üzerinden yerel para birimine dönüştürebilecek.

Dijital ödemelerin ve dijital para birimleri kullanımının hızlandığına işaret eden PayPal'ın CEO’su Dan Schulman, kripto para birimlerinin genel olarak benimsenmesi için odaklanmaya devam ettiklerini ve bu bağlamda  yeni uygulamalarının, PayPal müşterilerine PayPal cüzdanını kullanarak ödeme yapabilecekleri seçenek ve esneklik sunacağını vurguladı.

https://www.youtube.com/watch?v=EAysfZiO3Ys&t=2s

Paypal'dan gelen haber doğrultusunda Bitcoin bugün 59 bin dolar sınırını aşarken Ethereum %1,5 yükselerek 1.836 dolar civarında işlem görmeye başladı. Litecoin ise %1'den fazla artışla 196 dolar seviyelerine çıktı. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi gün içerisinde de neredeyse %2 artış kaydetti. Böylece kripto para piyasaları gün içerisinde değer kazanmış oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir