Patates Kızartması Satmayan Fast Food Markası Nasıl Efsaneye Dönüştü?

Bir fast food menüsünün gizli kahramanıdır patates kızartmaları. Olmazsa olmaz, Yediğiniz hamburger istediği kadar iyi olsun sizi o restorana müdavim yapmayacaktır. Peki ünlü bir fast food markasıysanız ve menünüzde hiç patates kızartması yoksa ne olur?

Henüz ülkemizde yer almasa da Taco Bell Meksika yemekleri özelinde oldukça ünlü bir fast food restoranı. Birbirinden değişik tacoları yiyen Taco Bell müdavimlerinin aklında ise tek bir soru var: Neden Taco Bell’de patates kızartması yok?

Taco Bell ise artan bu sorulara ilginç bir yöntemle cevap veriyor: “Web of Fries” ismini verdiği sahte bir film fragmanı ile.. Ancak bu fragmanın kurgusu, oyuncular, sahneler o kadar iyi ki izlerken içinizden bir ara keşke vizyona girse diye geçirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=D-uAbrQC08Y

Gizemlerle dolu, bir komplo teorisini andıran bu fragman Deutsch tarafından yaratılmış, Joseph Kosinski tarafından yönetilmiş ve başrolünde ünlü Hollywood yıldızı Josh Duhamel yer alıyor.

Daha önce yaptığı bir araştırma sonrası patates kızartmalarının yeteri kadar iyi olmadığını öğrenen Burger King’in daha iyisini yaptığı “Patatesin Kralı” işini bilenler ise bu fragmanı izledikten sonra, orada da sorulduğu gibi “Eğer Taco Bell patates kızartması satsaydı burger insanları ne yapacaktı? ” sorusunu kaçınılmaz olarak soracağa benziyor. Film de ilhamını tam olarak buradan alıyor: 1 dolara patates kızartması sattığımızın duyulmasını istemiyorlar!

Taco Bell’in 25 Ocak’ta satmaya başlayacağını duyurmak için yaptığı fragman sayesinde Meksika baharatlarıyla tatlandırılmış, ılık Nacho peyniri ile servis edilen Nacho Fries ismini verdikleri patates kızartması, oldukça akıllıca yapılan bu film ile şimdiden efsaneye dönüşmüş durumda.

Ne dersiniz, fragman oldukça başarılı değil mi?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir