Pasaj, etkileşimli banner ile ürün önerilerini kişiselleştiriyor

“Chat Banner” ile yarım milyondan fazla benzersiz kullanıcıya ulaşan Pasaj, yüzde 1,14 etkileyici bir tıklama oranı (CTR) elde etti.

Türkiye’nin sadece elektronik satışı yapan ilk pazaryeri platformu Pasaj, tüketicilerin sorularını doğrudan yanıtlayarak en uygun ürünleri önerdiği RTB House'un yapay zekâ temelli chat banner ile yarım milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Rekabetin yüksek olduğu elektronik sektöründe ürün fiyatlarının artışı ve satın alma süresinin uzunluğu nedeniyle Pasaj, dijital reklam yatırımlarında düşük Dönüşüm Oranı (CR) ve etkileşim oranında sorun yaşıyordu. Elektronik pazaryeri, doğru kullanıcıları web sitelerine ve ürünlerine yönlendirmenin yanı sıra müşterilerinin sorularını hızla yanıtlamak üzere RTB House ile iş ortaklığına gitti.

Pasaj'ın hedeflerine özel bir yaklaşım benimseyen RTB House, etkileşimli soru-cevap modeli kullanarak “Chat Banner” modelini kurguladı ve yayına aldı. Kampanya sırasında daha önce Pasaj web sitesini ziyaret eden kullanıcılar hedeflenirken, etkileşim oranlarını artırmaya odaklanıldı. Kampanyanın performansını artırmak için daha müşteri odaklı bir yaklaşım için benzersiz avatar resimleri ve ifadelere yer verildi. Kullanıcılar önce ilgi alanlarına yönlendirildi, ardından ilgili kategoriden ürünler gösterilirdi.

Yarım milyondan fazla kişiye ulaşıldı
Gücünü Derin Öğrenme'den alan RTB House’un algoritmasıyla doğru zamanda doğru kitleye ulaşan Pasaj; Chat Banner ile 552 binden fazla benzersiz kullanıcıya ulaşmanın yanı sıra yüzde 1,14’lük etkileyici bir tıklama oranı (CTR) elde etti.

Heyecan verici kampanyanın sonuçlarını değerlendiren Turkcell Master Lider Medya ve Performans Pazarlama Müdürü Elif Büşra Yapıcı, “Konuşmaya dayalı ticaretin kullanıcılar tarafından tercih edilen bir trend olduğunu görerek dijital kampanyalarımızda daha fazla uygulamak istiyoruz. Chat Banner'lar, dijital banner’lara ilginin azaldığı bir dönemde tüketicilerle etkileşim kurmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. RTB House sayesinde doğru hedef kitleye doğru strateji uygulayarak başarılı bir şekilde ulaştık. Dijital kampanyalarımızda bu gibi son teknolojileri kullanarak etkileyici sonuçlar almayı sürdüreceğiz” dedi.

Kampanyayı hayata geçiren Mindshare Performans Pazarlama Müdürü Can Yiğit, “Kullanıcı etkileşimi, satın alma yolculuğunda önemli bir yer tutuyor. Chat Banner’lar, dinamik ve işlevsel yapıları sayesinde etkileşimi artırmak için büyük bir fırsat sunuyor. RTB House ile birlikte Pasaj için gerçekleştirdiğimiz kampanya sonuçlarından çok mutluyuz. Kampanya sürecinde hedeflenen sonuçları elde etmenin heyecanını yaşıyoruz. Başarısı kanıtlanmış, dönüşüm oranını artıran kampanyalar ile fark yaratmak istiyoruz” dedi. 

Derin Öğrenme teknolojisi ile kullanıcılarla etkileşim kurulmasını sağlayan chat banner modeli tüketicilerin beklentilerine hakim olmanızı ve satın alma olasılığı en yüksek tüketicileri daha doğru bir şekilde belirleyerek markanızı öne çıkarıyor. Yeni nesil kampanya modelleri hakkında daha fazla bilgi ve başarı hikayesi için blog.rtbhouse.com adresini kullanabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir