Parlaklığı artırılmış reklam panolarıyla Paris sokakları güvende

Covid-19 pandemisi yavaş yavaş kontrol altına alınıyorken, tüm dünyada olduğu gibi Fransa'da da sokağa çıkma yasağı sona eriyor. Tabii bununla birlikte bazı sorunlar da ortaya çıkıyor. Paris'te kamusal alanlar geceleri güvenlik açısından problem oluşturuyor. Yapılan araştırmaya göre, bazı yerlerde kadınların ve cinsiyete dayalı azınlıkların yüzde 26'sı geceleri dışarıya yalnız çıkmayı reddediyor.

TBWA\Paris, cinsiyetçilik ve cinsel şiddetle mücadele eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan HandsAway ile bu soruna farkındalık getirmek amacıyla kadınların ve toplumsal cinsiyet azınlıklarının geceleri kamusal alanlarda kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak için işbirliği yaptı.

TBWA\Paris ve HandsAway, "Fearless Night" adlı kampanyada, Paris'in en karanlık ve ürkütücü sokaklarını akşam 9'dan sabah 7'ye kadar aydınlatmak için parlaklığı yüzde 20 artırılmış beyaz ekranlar gösteren, kamusal alanda halihazırda mevcut olan 300 dijital aydınlatmalı reklam panosunu kullanıyor. HandsAway, zaman ve mekan ne olursa olsun, her insanın sokakta özgürlüğünün tadını çıkarması gerekliliği konusundaki tartışmayı yeniden canlandırmayı umuyor.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=FQPwkTLrSfo&t=53s[/embed]

Künye:

Reklamveren: HandsAway

Ajans: TBWA\Paris

Yapım: Else

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir