Paris, scooter kiralama hizmetlerinin geleceği için referanduma gidiyor

Fransa'nın başkenti Paris, scooter kiralama hizmetlerinin faaliyet göstermeye devam etmesine izin verilip verilmeyeceğini belirlemek için 3 Nisan'da referandum düzenleyecek.
Fransa'nın başkenti Paris, scooter kiralama hizmetlerinin faaliyet göstermeye devam etmesine izin verilip verilmeyeceğini belirlemek için 3 Nisan'da referandum düzenleyecek. Referandumda, scooter kiralayan şirketlerin Paris'te çalışmaya devam edip etmemeleri halka sorulacak.

Scooter’lara devam edecek miyiz yoksa dur mu diyeceğiz?

The Guardian'ın aktardığına göre, çoğu zaman kaldırım üzerinde kullanım yasağının delindiğini, dikkatsiz park edildiğini ve scootler'ların Seine Nehri'ne atıldığını söyleyen Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, kazalara bağlı yaşanan gerilim sonrası vatandaşlara tek bir soru üzerinden referandum sunulacağını duyurdu. Söz konusu soru ise şu: “Şehirde serbestçe gezen elektrikli scooter’lara devam edecek miyiz yoksa dur mu diyeceğiz?

paris-scooter-referandum-1

Hidalgo, referandumda sorulacak sorunun son derece bölücü olduğunu ifade ederek sürücüleri kaldırımda scooter kullanarak ya da park etme yasaklarına uymamama konusunda eleştirdi.

Ya scooter'lar yasaklanırsa?

Olası bir yasak, Paris'i Avrupa'nın büyük şehirleri arasında geride kalmasına neden olabilir. Son olarak eylül ayında, büyük scooter girişimleri faaliyet lisanslarını yenilememekle tehdit edilmişti. Kötü kullanımlar sınırlanmadığı sürece mart ayından sonra Lime, Dott ve Tier gibi isimlerin lisanslarının iptal edileceği belirtilmişti. Sadece bu üç şirketin Paris'te 15.000'den fazla scooter'ı bulunduğunu belirtmekte fayda var.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir