Param'dan finansal teknoloji sektöründe bir ilk: “ParamTech”

Param, yeni markası "ParamTech" ile fintech kuruluşları için uçtan uca teknoloji çözümleri sunuyor.

Finansal teknoloji sektörünün öncüsü Param’ın yeni markası ParamTech, fintech kuruluşlarına 360 derece teknoloji çözümleri sunarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. ParamTech’in hayata geçirilmesine liderlik yapan Param Group CTO'su Bahadır Aktan, fintech alanında yeni bir dönem başlattıklarını belirterek, sektörün ihtiyaç duyduğu hizmetleri bir arada sunabilen tek marka olduklarını söylüyor.

Haziran 2022'de Londra merkezli Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Lüksemburg merkezli CEECAT Capital, Zürih merkezli Alpha Associates ve Amsterdam merkezli Revo Capital’in katıldığı 200 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım ile ilk yatırım serisini tamamlayan Param, ilk turda elde ettiği bu uluslararası başarının heyecanıyla yeniliklere odaklanıyor. 

250 kişilik donanımlı teknoloji ekibi aynı çatı altında buluştu
Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) banka dışı ilk üyesi, TROY, Mastercard, Visa, Discover kart şemaları ile kart ihraç etme lisanslarının tümüne sahip tek elektronik para kuruluşu ve BKM TechPOS platformunun da ilk ve tek banka dışı üyesi olan Param, sektörü büyütecek adımlar atmaya devam ediyor. ParamKart, ParamPOS, Param UK, Kredim (Şimdi Al, Sonra Öde), Processing, Açık Bankacılık, E-Para, Cüzdan gibi yenilikçi ürünlerle finansal teknoloji sektörüne öncülük yapan, Türkiye'nin ilk lisanslı elektronik para kuruluşu Param’ın tüm altyapısı, 250 kişilik donanımlı teknoloji ekibini aynı çatı altında buluşturan ParamTech ile sağlanıyor. ParamTech, elektronik para ve ödeme kuruluşu lisanslarını alan yeni şirketlerin, faaliyetlerine hızlıca başlayabilmeleri için gerekli olan teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.  

Fintech sektöründe anahtar teslim çözümler sunan ilk teknoloji firması  

Param Group CTO'su Bahadır Aktan, ParamTech’in yapılanmasını ve sunduğu avantajları şöyle anlatıyor: "Param markamızla, farklı ihtiyaçlar için geliştirdiğimiz 30’dan fazla ürünü finansal teknoloji alanında bütünleşik hizmet veren ParamTech çatısı altında buluşturarak bir ilke daha imza atıyoruz. ParamTech ile amacımız, finansal teknoloji sektörünün gelişimine katkı sağlarken, özellikle fintech girişimlerinin hayatını kolaylaştırmak. Şimdiye kadar ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri ayrı ayrı yerlerden temin etmek zorunda kalan fintech kuruluşları, operasyonel ve maliyet açısından zorlayıcı olan bu süreçten ParamTech sayesinde kurtuluyor. Gücünü köklü, güvenilir ve tecrübeli Param’dan alan ParamTech markamız, bir fintech kuruluşunun ilk anından son aşamaya kadar ihtiyacı olan tüm çözümleri anahtar teslim olarak sunan ilk teknoloji firması oldu."

Teknolojiden fazlası…
ParamTech ile fintech markalarına; "Hesap", "Kart Verme", "Kart İşleme", "BNPL", "Ödeme", "API Entegrasyonu" gibi ürünler sunduklarını ifade eden Bahadır Aktan, sözlerine şöyle devam ediyor: "ParamTech’le aslında teknolojiden fazlasını sunuyoruz. Fintech kuruluşları hem en yenilikçi teknolojilerden hem de söz konusu teknolojilerin altında yatan deneyimlerimizden yararlanma fırsatı buluyor. ParamTech’in vizyonuyla bir fintech kuruluşu olmanın ötesinde büyük bir teknoloji markası haline geldik."

Bahadır Aktan, ParamTech’in sunduğu hizmetleri öncelikle Türkiye’de yaygınlaştırmak, ardından da yeni pazarlara açılmak istediklerini belirterek, bölgesel bir finansal teknoloji şirketi ve lider teknoloji sağlayıcısı olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir