Para İstemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Eskiden sadece nakit para vardı. Yani para denince basılı kağıttan başkası aklımıza gelmezdi. Maaşlar elden verilirdi, yastığın altında paralar saklanırdı, bankalar gardıroptaki altınlardı. Ancak devir değişti malum, elden para alma, parayı yastığın altında saklama gibi şeyler geçmişte kaldı.

Günümüzde parayı transfer etme, saklama, işini bankalar yapıyor ve bizler mümkün olduğunca daha az nakit para kullanıyoruz. Birçok işlem artık çok daha kolay ve hızlı gerçekleşebiliyor. Dünyanın herhangibir yerine gün içinde para yollayabiliyor, faturalarımızı internet üzerinden ödeyebiliyoruz. Hayatlarımız teknoloji sayesinde hızlanıyor ve bu hıza yine teknoloji ile uyum sağlıyoruz.

Tamamen nakitsiz bir toplum hedefleyen BKM Express de her geçen farklı bir inovasyonla karşımıza çıkıyor ve bu hızlı tempoya ödeme sistemlerini de dahil ediyor. Hızlı yaşıyoruz malum, iş-ev-spor-iş-tatil vs derken her şeyi daha hızlı yapmamız gerekiyor. BKM'nin bugüne kadar tasarladığı her şey hız ve vakit kazancı üzerine. Kart numarası girmeden internetten alışveriş yapmaktan tutun da mesajla para istemeye kadar.

Mesajla para istemekte ne var derseniz “Aslı’cım benim param bitti. Yarın hesabıma 200 tl yollayabilir misin sende varsa?” gibi bir para istemekten bahsetmiyoruz.

Şöyle düşünün; telefondan internete girdiniz ve çok istediğiniz bir ürünün indirimde olduğunu gördünüz. Üründen son bir adet kalmış. Tam ürünü kart numarası girmeden hızla alacağınız için seviniyordunuz ki yeterli bakiyeniz yok. Hemen nasıl çözüm bulabilirsiniz?

Türkiye’nin ulusal dijital cüzdanı BKM Express'in  para isteme özelliğinin kolaylığı tam da bu noktada devreye giriyor. Bu uygulama sayesinde acil durumlarınız için arkadaşlarınızdan, ailenizden kolayca para isteyebiliyorsunuz. Nasıl mı? İlk olarak BKM Express’in mobil uygulamasına giriş yapıp para transferi bölümünden isteme kısmına geliyoruz. Ardından burada para gönderilmesini istediğimiz kartımızı seçiyor ve talep ettiğimiz tutarı giriyoruz.

Bu işlemin ardından dilersek QR kodu göstererek, dilersek de paylaş butonunu kullanıp bağlantı linkini mesajla istediğimiz kişiye ileterek kolayca isteme işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Ne kadar zahmetsiz değil mi? BKM Express para isteyebilmenizi kolaylaştıracak her şeyi sağlıyor, size de sadece borcu geri ödemek kalıyor.

Instagram, ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılara açtı

Ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılarına açan Instagram, özelliği tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir