PANTONE ve H&M Home'dan farklı konseptlerle işbirliği

H&M Home ve PANTONE yeni bir işbirliğine imza attı.

H&M Home ve PANTONE, renklerin insanlar üzerindeki ruh halini değiştirme etkisinden ve günlük yaşama verdiği ilhamdan yola çıkarak yeni bir işbirliğine imza attı. 

"Sakin - Yatıştırıcı" ve "Enerji - Neşe" olmak üzere iki farklı paletle hazırlanan işbirliğinde, rengin duyguları harekete geçirme gücünden ilham alınıyor. Bilindiği üzere mavi renginin gökyüzü ve denizi hatırlatması geleneksel olarak özgürlük ve sakinlikle ilişkilendirilir. Öte yandan kırmızı rengi sıcaklık, tutkuyu çağrıştırır. Spektrum söz konusu olduğunda, "Sakin ve Yatıştırıcı" serisi, bir huzur ve istikrar dalgası için PANTONE'nin Fıstık (2260C), Petrol (548C), yeşil (5545C) ve Mid Blue (2178C) renkleriyle renklendirildi.

"Enerji ve Neşe" konsepti ise canlılık ve neşe katmak için pembe (707C), kırmızı (3517C), turuncu (2027C) ve kayısı (2022C) gibi tonlarla temsil ediliyor. Sıcak ve soğuk tonlar bir arada kullanılarak; mimari vazo, minder kılıfları, tepsiler, sehpa, süs kaidesi ve altı renkli kokulu mumlar gibi eşyalarda kullanıldı.

H&M HOME Tasarım ve Kreatif Başkanı Evelina Kravaev-Söderberg, işbirliği ile ilgili olarak; "Rengin çalışma ve yaşama şeklimizi nasıl etkileyebileceği konusunu en iyi PANTONE uzmanları anlar" açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir