Pantone 2024 yılının rengini seçti: Şeftali Tüyü

Pantone'a göre, 2024 yılının rengi zor zamanlarda insan şefkatini ve bağını simgeliyor.

Küresel çatışmaların ve sonu gelmeyen stres kaynaklarının ortasında, Pantone 2024 yılının rengini Peach Fuzz (Şeftali Tüyü) olarak seçti. Pantone'un bu sıcak ve huzur verici rengi seçmesinin arkasında yatan sebep, kendimize ve birbirimize özen göstermemiz gerektiğini işaret ediyor, hatırlatıyor olması. Pantone, yılın rengi hakkında, "Her şeyi kapsayan, ruhu, zihni, bedeni ve kalbi zenginleştiren kadifemsi yumuşak bir şeftali" dedi.

peach-fuzz

Şefkat ve paylaşımın rengi

Pantone'un açıklamasına göre, 'zarif ve şehvetli' olarak tanımlanan Şeftali Tüyü, şefkat ve paylaşımı, topluluk ve işbirliğini ifade ediyor. Sanıyoruz ki, bunlar, günümüz dünyasında en çok hissetmek istediğimiz şeyler arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PANTONE (@pantone)'in paylaştığı bir gönderi

Pantone Color Institue’nin Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman, yılın rengi hakkında şu ifadelere yer verdi: "2024'e girerken, yaşam tarzı kavramı adeta yeni bir anlam kazanıyor. Hayatımızın birçok alanında, bu çalkantılı dönemle boğuşuyoruz. Bunun sonucunda, daha barışçıl bir gelecek hayal ettikçe (ve bunun için çalıştıkça) empatiye ve şefkate olan ihtiyacımız güçlenmeye devam ediyor. 2024 yılının rengi, birçoğumuzun zorlu zamanların ortasında hissedebileceğimiz temel insan ihtiyaçlarımız ve arzularımızın bir yansıması."

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir