PANTONE 2023'ün trend rengini açıkladı

PANTONE Renk Enstitüsü yılın rengini açıkladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da PANTONE, yılın trend olacak rengini açıkladı. 2023 yılının rengini, birçok duyguyu içerisinde barındıran ve yansıtan, "Viva Magenta" olarak açıklayan PANTONE, yeni renk için alışılmadık bir zaman için alışılmadık bir renk yorumunda bulundu.

PANTONE Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman yeni renk hakkında,"Sanal dünyalar günlük hayatımızın daha belirgin bir parçası hâline geldikçe, doğadan ve gerçek olandan ilham almaya çalışıyoruz. Kökleri ilkel olana dayanan Viva Magenta, doğanın güçlerini çağırarak ruhumuzu canlandırıyor ve içsel gücümüzü geliştirmemize yardımcı oluyor." yorumunda bulunurken PANTONE Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman’a göre yeni renk, pandeminin ve birçok alanda karşımıza çıkan belirsizliğin içinde yeniden ayağa kalkmaya çalışan bir dünyada; güvence, güven ve bağlantıyı temsil ediyor.

PANTONE ayrıca Viva Magenta'yı, saf mutluluktan zevk alan, denemekten korkmayan ve kısıtlama olmadan kendini ifade eden cesur, espri dolu ve her şeyi kapsayan bir renk olarak konumlandırıyor.

PANTONE, 2022’nin rengi olarak Very Peri'yi belirlemişti.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir