Oyun Satış Platformları

Tüm Dünyada pandemi ile birlikte oyun harcamaları ciddi derecede artış göstermektedir. Ülkemizde de bu artış aynı durumdadır. Bunun direkt etkisini oyun satışlarında ve oyun satış platformlarında görmekteyiz.

Son zamanlarda döviz kurlarının artışı ile birlikte oyun fiyatları da oldukça artmakta. Ancak ucuz olarak birçok dijital oyun satın alma sitesi bulunuyor. Bu platformların hepsini takip etmenizi öneririm çünkü platformlar ücretli oyunlarda kampanyalara giderek kullanıcılarına özel fırsatlar sunabiliyor. Bazen de tamamen ücretsiz yapabiliyor. Bu yüzden bunları bilmekte fayda var.

Bunlardan birkaçını sizler için inceleyecek olursak ;

Kinguin

Kinguin dünyanın her yerindeki alıcı ve satıcıları bir araya getirip, oyun ve oyun içi ürünleri uygun fiyata satın alma imkanı sunan bir platformdur. Ayrıca bu platformda sadece oyun değil dilerseniz Windows Office yazılımlarını da uygun fiyattan temin edebiliyorsunuz.

Origin

Dünyaca ünlü Electronic  Firması tarafından tasarlanmış   Steam ‘e benzer bir platformdur. Steam'den farklı olarak EA firması bazı dönemlerde oyunlarında indirime gitmektedir ve bu indirimlerden sadece Origin’den faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Yani eğer EA firmasının oyunlarını tercih ediyorsanız bu platform sizin için uygun diyebiliriz. Ayrıca birçok oyun aylık ödeme sistemi ile ücretsiz hale geliyor .

Epic Games Store 

Epic Games Store, hem oyuncular hem de içerik oluşturucular için tasarlanmış bir dijital vitrindir diyebiliriz. Oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biri olan Epic Games Store şuanda birçok kitleye sahip olan Fortnite‘yi geliştirmiştir. Zaman zaman ücretli oyunları ücretsiz olarak sunduğu için takip etmenizi öneririm.

Playstore

Playstore platformu Türk Telekom desteği ile hizmete girmiştir. Güvenli, hızlı ve güçlü altyapısı ile kullanıcılarına sorunsuz bir hizmet vermektedir. Ayrıcalık olarak oyunları Türk Telekom faturanız üzerinden taksit ile almanıza olanak sağlıyor. Ayrıca Türk Telekom  kullanıcılarına özel, indirim ve fırsatlarla diğer kullanıcılara göre sizi daha özel hale getiriyor.

Ubisoft Connect

Ubisoft tarafından geliştirilen bu platform Uplay ve Ubisoft Club hizmetlerini tek bir platformda birleştirerek Ubisoft Connect‘i oluşturdu. Aynı zamanda bir sosyal platform olarak kullanılabilen Ubisoft oyun severleri bir arada toplamak için müthiş bir platform. Ubisoft‘u takip ederek avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gog – Gog Galaxy

Cd Project Red‘in bir projesi olan bu platform oyun haricinde film hizmeti de sunmaktadır. Pandemi sürecinde evde kal hareketini destekleyerek birçok oyunu ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sundu. Gog-Galaxy ‘ nin en iyi özelliği satın aldıklarınızın DRM-free olmasıdır. Satın aldıklarınızı her yerde kullanabilirsiniz. Bu da oyun severler için güzel bir etkendir.

STEAM

Valve Corporation tarafından geliştirilen Steam’ı yani oyuncuların vazgeçemediği platformu sizler için en sona sakladık.15 yıldan fazla piyasada olan Steam oyun hizmetleri dışında başka hizmetler de sunmaktadır. İçerisinde birçok hizmetle birlikte platformlar arasında zirvede diyebiliriz. Kampanyaları ve kullanıcısı oldukça fazla olan bu platformu kullanıcı değilseniz katılmanızı tavsiye ederim.

Emre Bahçe-Gamfed Türkiye Gönüllüsü

Ercan Altuğ Yılmaz-Gamfed Türkiye Temsilcisi

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir