Oyun Devi Tencent metaverse'te yer alabilir

Çin merkezli oyun devi Tencent, sanal gerçeklik alanında 4-5 yıl içerisinde önemli gelişmelere imza atacaklarını açıkladı.

Metaverse'ün hayatımıza girmesiyle birçok şirket sanal dünya tarafında yatırımlar yapmaya başladı. Hem blockchain teknolojilerini hem de oyun dinamiklerini içeren metaverse'e en çok yatırım yapanların ise teknoloji ve oyun şirketleri olduğunu söyleyebiliriz. Bazı şirketler sanal dünyada kendilerini düzenledikleri kampanyalarla temsil ederken bazıları ise metaverse'ün temel noktalarından biri olan 'kullanıcı deneyimi'ne odaklanarak Artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi üzerinde yoğunlaşıyor. 

Yakın zaman önce ise yapay zekâ ve teknoloji konusunda uzmanlaşmış Çin merkezli oyun devi Tencent, yatırım yapacağı yeni teknolojilere dikkat çekerken konu metaverse'e geldi. Tecent'in oyun şefi Steven Ma, sanal gerçeklik alanında birçok fırsat gördüğünü ve bu alanda 4-5 yıl içerisinde önemli gelişmelere imza atacaklarını açıkladı. Steven Ma, açıklamasında "Önümüzdeki 4-5 yıl içinde yazılım, içerik, sistemler, SDK araçları, donanım ve diğer bağlantılarda aktif olarak deneme yapma fırsatını yakalamayı ve endüstride kıyaslama olabilecek sanal gerçeklik deneyimleri yaratmayı umuyoruz”  ifadelerine yer verdi. Bu ifadelerden çıkarımla, şirketin gelecek planları arasında metaverse de yer alacak gibi duruyor.

Oyun sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan Tencent, Bünyesinde Epic Games, Riot Games, Miniclip, Discord ve Rockstar Games gibi popüler geliştiricileri barındırıyor. Eğer beklentileri karşılayan bir gelişme yaşanırsa metaverse'te oyun alanında önemli gelişmeler yaşanabileceğini söylemek mümkün.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir