Online Yayın Platformlarına Bir Rakip Daha: "NBCUniversal"

Son dönemlerde çevrim içi yayın platformlarının popülerlik kazanmasıyla medya şirketleri bu pazara yöneldi. Birçoğumuz abonelik dahilinde farklı yayın platformlarını takip ediyoruz.

Zirvede olan Netflix'in son dönemlerde abone sayısının azalması bizlere kullanıcıların farklı yayın platformlarına yöneldiği düşüncesini beraberinde getiriyor. Yine de kullanıcıların büyük çoğunluğunu elinde tutan Netflix'e, en son Disney, Apple ve HBO gibi büyük işletmeler rakip olmuştu. Tabii pazarın büyüklüğünün farkına varan işletmeler sadece bunlarla sınırlı değil. Pazara en son giriş yapan isim ise: NBCUniversal.

NBCUniversal CEO’su Steve Burke, yayın platformunun nisan ayında yayınlanacağını söyledi fakat geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz WarnerMedia’nın HBO Max platformunun çıkış tarihine çok yakın. Ayrıca her iki platform da Apple ve Disney’in önümüzdeki güz aylarında çıkacak olan Apple TV+ ve Disney+ platformlarından birkaç ay sonra hizmete sunulacak. Bu da demek oluyor ki pazarın gerçek lideri, rakip platformların yayın hayatına başlamasından sonra net bir şekilde ortaya çıkacak.

https://pazarlamasyon.com/hbo-max-2020de-yayin-hayatina-basliyor/

Nisan 2020'de yayın hayatına başlayacağını duyuran NBCUniversal'ın ilk anlaşması ise şu an Netflix ile anlaşması olan The Office dizisi. NBCUniversal, The Office'in Netflix ile olan anlaşması bitmeden yayın hayatına geçeceği için muhtemelen ilk çıkışını The Office olmadan gerçekleştirecek. NBCUniversal’ın yeni yayın platformuyla ilgili çok fazla detay bilinmiyor fakat platformun içerikleri, genellikle dışarıdan ve satın aldıkları Birleşik Krallık telekomünikasyon şirketi Sky’dan gelecek gibi gözüküyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir