Onlar için ikiden fazla yol var : The Misfits

Pazarlamasyon’un bu yıl sekizinci kez düzenlediği ve pazarlamanın dâhilerinin kendi deneyimlerini ve gelecek öngörülerini katılımcılarla paylaştığı Marketing MeetUp’ın bu yılki temasında, “The Misfits” kavramına odaklanıldı. Biz de yılı tamamlarken, sizler için yılın “Misfit” işlerini kapağımıza taşıdık.
“Misfit” nedir; kime, neye denir? Nasıl Misfit olunur? Bir kişinin, bir markanın, bir düşüncenin Misfit olması nelere bağlıdır? 

Teknolojide, inovasyonda, pazarlamada çağ açanlar, küçük bir dokunuşla milyonları peşinden sürükleyenler, çizginin dışındakiler, standart yazılımları kabul etmeyen cesurlar… Kreativitenin dışına çıkıp bizleri cesur işlerle buluşturan, fark yaratırken bile fark yaratan Misfit’ler dünyayı değiştirebilir mi?

Pazarlamasyon’un bu yıl sekizinci kez düzenlediği ve pazarlamanın dâhilerinin kendi deneyimlerini ve gelecek öngörülerini katılımcılarla paylaştığı  Marketing MeetUp’ın bu yılki temasında, “The Misfits” kavramına odaklanıldı. Biz de Marketing MeetUp’ın temasından hareketle, yılı tamamlarken sizler için yılın “Misfit” işlerini seçtik. Sayımıza ilham olan Misfit’leri, kendisine verilen seçeneklerin dışına çıkan, klasik kampanya fikirlerinin izini sürmeyen, kalıpların dışında inovatif fikirler sunan, algılarla dans eden, yeni trend yaratma yolunda korkusuz davranan işler arasından derledik. Bu bağlamda, Türkiye’de sektörün önde gelen markalarının üst düzey yöneticilerine yıla dair en başarılı projelerini sorduk ve içinde bulunduğumuz çağda tüketicilerin markalardan beklentisini ve yürüttükleri çalışmaları konuştuk.

Pazarlamasyon Dergi’nin yeni sayısı sizlerle…


Kapak: Karbonat

Öne çıkan diğer başlıklar...

Pandeminin gölgesinde bir yılı daha tamamlarken değişim ve dönüşümün gücünü iliklerimize kadar hissetmeye devam ediyoruz… Ve bu sayımızda yıla dair markaların değerlendirdiği konuları dergimizin dört bir köşesinde görmek mümkün. İlerleyen sayfalarda 2022 Pazarlama Trendleri’nden son dönemin gündemi Metaverse’e ve güzel tepkiler aldığımız sektöre değer katan isimlerin farklı hikâyelerine yer verdiğimiz; “Doğaya Dönüş”, “Kilometre Taşı”, “Bu Çocukta İş Var”, “Yad Ellerde İlk Hafta”, “Mesai Dışı”, “İlk Profesyonel Çalışmam” serilerimizle üçüncü sayımızda da karşınızdayız.

* Şehir hayatının yoğunluğuna bir es verip, doğayla kucaklaşan ve keyifli anılar biriktiren sektörden isimlerin hikâyelerine kulak verdiğimiz “Doğaya Dönüş” bölümüzde; GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı ve SWEATers ve İyi Yaşa Kurucusu Elif Boyner’in doğaya olan sevgileriyle başlayan hikâyeleri sizleri bekliyor.* Bambaşka ülkelerde yeni bir hayat kurma çabasına girişmiş sektörden isimlerin, yurtdışındaki ilk zamanlarında neler yaşadıklarını ve hissettiklerini sayfalarımıza taşıdığımız “Yad Ellerde İlk Hafta” bölümüzün konukları; Enucuzoyun.com’un kurucusu Oytun Şengül ve Monster Notebook Oyun Projeleri Yöneticisi Kayra Keri Küpçü.

* Sektörün değerli isimlerine “Mesai Dışı”nda yapmaktan keyif aldıkları aktiviteleri sorduğumuz Mesai Dışı bölümümüzde ise; Shell &Turcas Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu Yavuz’un, 14 yaşında günlük tutarak başladığı yazma serüveninin hikâyesi sizlerle...


* Sektörün isimlerine, bugünkü başarılarının kilometre taşlarını sorduğumuz ” Kilometre Taşı” bölümüzün konukları; Reckitt Amerika Hijyen Birimi Pazarlama Direktörü tarık Bayar ve Acer Pazarlama Müdürü Sema Yıldız.

* “Bu Çocukta İş Var” bölümümüzde; sektörün önde gelen reklamcılarına göre kreatif endüstride iz bırakmaya aday, dünyaya yaratıcı gözlüklerle bakan genç yeteneklerle tanışacaksınız.

* “İlk Profesyonel Çalışmam” bölümümüzde ise; ülkemizin yaratıcı isimlerinden sektöre nasıl adım attıklarını, mesleğe ilk başladığı yıllardaki gülümseten ve aynı zamanda ilham veren anılarını dinledik.

* Sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, 2021 Yılının “Keşfe Değer” 10 Filmini Pazarlamasyon için derledi.

Pazarlamasyon Dergi’nin üçüncü sayısına ulaşmak için buraya tıklayabilir, Getir üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir