OMO, İstanbul ve Ağrı’daki çocukları “Dijital Gülümseme Köprüsü” ile bir araya getirdi!

“İyilik için Kirlenmek Güzeldir” projesiyle plastikleri oyun parkına dönüştürmek için iyilik hareketini başlatan OMO, İstanbul’daki çocukların biriktirdiği plastiklerle, Ağrı’nın Uzunyazı Köyü’ndeki çocuklar için “Dijital Gülümseme Köprüsü” projesini gerçekleştirdi.

Yeni amaç odaklı projesi “İyilik için Kirlenmek Güzeldir” ile geri dönüşüm yapılan bir dünya hayaline destek veren OMO, İstanbul’daki çocukların biriktirdiği plastikleri Ağrı’daki çocuklar için oyun parkına dönüştürdü. İki şehirdeki çocukların bu gülümsemeyi birlikte paylaşması için Haziran ayında gerçekleştirilen “OMO İyilik için Kirlenmek Güzeldir Parkı” açılış töreninde İstanbul’daki ve Ağrı’daki çocuklar “Dijital Gülümseme Köprüsü” adı verilen görüntülü sohbet uygulamasıyla bir araya geldi. 

Çocuklarla Ağrı-İstanbul arası Dijital Köprü kuruldu...

Dünyamızın geleceği adına çocuklara harekete geçme ve başka şehirde yaşayan hiç tanışmadıkları arkadaşlarını mutlu etme fırsatı tanıyan iyilik hareketi, plastik atıklardan bir çocuk parkı için Nisan ayında kolları sıvadı. Üsküdar, Ümraniye ve Beykoz Belediyeleri işbirliği ile ilk orta okulların önüne yerleştirilen geri dönüşüm kutuları ile iki ay gibi kısa bir sürede bir parkı üretmek için gereken 196 kilo plastik toplandı.

“OMO İyilik için Kirlenmek Güzeldir Parkı”nın ilki ise Haziran ayında Ağrı’nın Uzunyazı Köyü’ndeki çocuklarla buluştu. Bu buluşma anını birlikte yaşamak ve mutluluğu paylaşmak için İstanbul Gazi Mustafa Altıntaş İlkokulu öğrencileriyle Ağrı Uzunyazı İlkokulu öğrencileri “Dijital Gülümseme Köprüsü” uygulamasıyla bir araya geldi. Görüntülü sohbet ederek tanışan, yeni arkadaş edinen, sorular soran, birbirlerini tanıyan ve mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar, sohbet sonrası yeni keşiflere, deneyimlere, oyun parklarına koştu.

Unilever Çamaşır Bakım Kategorisi Direktörü Alper Çapar, “İyilik için Kirlenmek Güzeldir dediğimiz günden beri hepimizin hayalini kurduğu an, oyun parkının çocuklarla buluşacağı andı. Hareketimize ismini veren “iyiliğin” somut adımlara döküldüğü an… İstanbul’daki çocukların ve Ağrı’daki çocukların buluşmaları da bir o kadar unutulmaz oldu. Hem geri dönüşüm bilinçleriyle hem iyilik yapma istekleriyle biz yetişkinlerin çocuklardan öğreneceği çok şey var aslında. O yüzden “Değişim Sensiz Olmaz” çağrımızda da çocuklar üzerinden yetişkinlere ulaşmaya çalıştık. İyilik hareketimize destek veren, plastiklerini “OMO İyilik için Kirlenmek Güzeldir Geri Dönüşüm Kutuları”nda biriktiren ve bu kıymetli buluşmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Yeni parklarla iyilik hareketimizi büyütmek için heyecanlıyız” dedi.  

Aktif Yaşam Derneği Başkan Yardımcısı Şule Serter, “Aktif Yaşam Derneği olarak kurulduğumuz yıldan bu yana çocuklar ve okullar her zaman öncelikli hedef kitlemiz oldu. Çocukların gündelik yaşamlarında en çok vakit geçirdiği okulların en önemli kamusal alanlardan biri olduğu gerçeğini, OMO ile birlikte çıktığımız bu yolda çocukların, öğretmenlerin ve velilerin İyilik için Kirlenmek Güzeldir hareketine katılımları ile bir kez daha görmüş olduk. Üsküdar, Ümraniye ve Beykoz Belediyeleri iş birliği ile yerleştirdiğimiz İyilik için Kirlenmek Güzeldir Geri Dönüşüm Kutularında çok kısa bir sürede bir oyun parkını Ağrı Uzunyazı Köyü’nün çocukları ile buluşturacak kadar plastik toplandı. İstanbul’daki okulları temsilen bir okulumuzun öğrencilerini Ağrı Uzunyazı İlkokul öğrencileri ile buluşturduğumuz an ise yaşadığımız en güzel ve unutulmaz anlardan biriydi. İyilik hareketimize destek veren tüm öğrencilerimize, velilerimize ve okullarımıza çok teşekkür ederiz. Plastik geri dönüşümünü gündelik yaşamın bir alışkanlığı haline getirmek ve bu iyilik hareketini büyütmek için hevesli ve heyecanlıyız” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir