Viral video ile milyonlara ulaşma çabası artık bütün büyük markaların ortak gayesi. En son Türk Hava Yolları'nın başarılı viralini paylaşmıştık.Profilo'da anneler günü için yaptığı viral videoyu sosyal medyaya saldı.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xk4t4C69AZc

Video, annelerin sözlerinden oluşan bir rap şarkısından oluşuyor. Videonun sonunda da Profilo'nun  ' Tüm annelerin anneler günü'nü kutlarız' mesajı var.

Yaklaşık 500 arkadaşımın olduğu Facebook  hesabımda 11 tane arkadaşım bu videoyu paylaştı. Bu da videonun  başarıya ulaştığının kanıtı. Ancak videonun sonuç kısmı için aynısı söylemek doğru olmaz.Televizyonda bu video yayına girdi mi bilmiyorum ama eğer bu video viralse , videoyu izleyen insanların akıllarında sadece rap müzik kalacaktır. Viral videolarda yapılan en büyük hata da videonun markanın önüne geçmesi. Video markanın önüne geçtiği zaman, video için uğraşılan zaman ve harcanılan maliyet sadece insanları eğlendirmek için yapılmış oluyor. Bunun da markaya hiçbir getirisi yok.

Videonun Anneler gününü yansıtması açısından gayet başarılı ve yaratıcı olduğunu söyleyebiliriz ama markanın istediği feedback'i verir mi bilemiyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir