NVIDIA, yeni metaverse araçlarını tanıttı

Donanım üreticisi NVIDIA, SIGGRAPH etkinliğinde yeni metaverse geliştirme araçlarını tanıttı.

Donanım üreticisi NVIDIA'yı genellikle DSLR teknolojisi ve ekran kartları ile duysak da yapay zekâ ve modelleme alanında da faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, salı günü yaptığı açıklamada, metaverse dünyasındaki faaliyet alanlarını genişletmeye yönelik yeni metaverse geliştirme araçlarını tanıttı.

Uluslararası Bilgisayar Makineleri Özel Bilgisayar Grafikleri ve İnteraktif Teknikler Grubu tarafından düzenlenen SIGGRAPH etkinliğinde tanıtılan teknolojiler arasında NVIDIA'nın yeni metaverse geliştirme araçları da yer alıyordu. NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, konu ile ilgili olarak “Yapay zeka ve bilgisayar grafiklerinin birleşimi, internetin bir sonraki evrimi olan metaverse’e güç verecek” dedi.

Karşınızda NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine!

Etkinlikte pek çok teknoloji araçlarına yer verilirken en dikkat çekenlerden biri, doğru dijital ikizler ve gerçekçi avatarlar oluşturmaya aracılık eden ve yüz hareketlerimizi dahi metaverse kolay bir şekilde aktarabilmemizi sağlayan NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE) ve metaverse ile gerçek dünya arasında köprü kurmayı sağlayan Omniverse araçları oldu. Avatar Cloud Engine'in, oyun, eğlence, bankacılık ve ulaşım gibi birden çok sektörde kullanılması planlanıyor. 

NVIDIA,son derece gerçekçi, tamamen etkileşimli avatarlar” oluşturmanın artık mümkün olduğunu söylerken dijital asistanların birden fazla dili anladığını, konuşmalara yanıt verdiğini ve ortamla etkileşim kurduğunu belirtti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir