Nvidia'nın "Göz Teması" özelliği: Artık toplantılarda kameraya bakmanıza gerek kalmayacak

Nvidia'nın yeni "Göz Teması" özelliği, gözlerinizi kameraya paralel olarak bakar şekilde "simüle" edilmiş gözlerle değiştirebilecek.
Nvidia'nın yeni yazılımı, gerçek hayatta başka bir yere bakarken, kamerayla göz teması kuruyormuş gibi görünmenizi sağlıyor. Nvidia Broadcast 1.4'e eklenen "Göz Teması" özelliği yapay zekâdan faydalanarak gözlerinizi kameraya paralel olarak bakar şekilde "simüle" edilmiş gözlerle değiştirebilecek. Şirket, bu özelliğin, "notlarını, içerik metinlerini ya da senaryolarını okurken kendilerini videoya kaydetmek ve kamerayla göz temasını kaybetmemek isteyen içerik oluşturucular" için geliştirildiğini belirtiyor. Bir prompter sahibi olmayan içerik oluşturucular için bu özelliğin oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Canlı yayınlarda ya da görüntülü konuşmalarda kullanılabilecek!

Nvidia tarafından geliştirilen bu özelliği canlı yayın ya da görüntülü konuşma esnalarında da kullanabileceksiniz. Örneğin, görüntülü konuşma sırasında bir arkadaşınız yeni aldığı arabadan bahsederken onla ilgileniyormuş gibi görünüp bir yandan dizi keyfinize devam edebilirisiniz. Bu özelliğin online toplantılarda kullanılabileceğini de düşünürsek, hem öğrenciler hem de beyaz yakalılar için hayat kurtarıcı olabilir.

nvidia-eye-contact-1

Nvidia, Göz Teması özelliğinin, gerçek göz renginizle yapay zeka tarafından oluşturulan göz renginizin eşleşeceğini ve kameradan çok uzaklaştığınız taktirde bir kopma özelliği olabileceğini belirtiyor.

İşte, 'Göz Teması' özelliğinden bir demo!

Demo videoyu izlediğimizde, özelliğin çoğu zaman iyi işlediğini ancak kişinin kafasını belirli bir yöne çevirmesi halinde göz temasının bozulduğunu görüyoruz. Ayrıyeten, kişinin gözlerinin önünde bir nesne geçmesi halinde, gözün yapay zekâya ait olduğu anlaşılıyor. Tabii izlediğimiz videoda, özelliğin bir beta sürümünün kullanıldığını unutmamak lazım.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir