Nreal'in 379 dolarlık AR gözlüğü satışa sunuldu

Artırılmış gerçeklik şirketi Nreal, Air modelini Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüyor.

Artırılmış gerçeklik şirketi Nreal, Air modelini Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüyor. Artırılmış gerçeklik temelli gözlük, firmanın ilk modeli Light’tan daha hafif ve fiyat olarak daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Model, kullanıcıların gözleri önüne 90 Hz yenileme hızına sahip olan micro OLED ekran sunuyor. 

nreal-air-3

Air modeli özellikle video izlemeye yönelik olarak geliştirildi. Çerçevesinde herhangi bir kamera bulunmayan model, dışardan bakıldığında normal bir güneş gözlüğünden farksız görünüyor. Akıllı telefon uygulaması üzerinden özelleştirilebilen gözlük, bugünden itibaren Amazon'da satışa sunuluyor.

Air, fiyat uygunluğuyla öne çıkıyor
Geçen yıl Asya pazarları için tanıtılan Nreal Air gözlükleri bugünden itibaren 379 dolar fiyat etiketiyle Amazon'da satışa sunuluyor. Air, geçen yıl ABD'de 599 dolara piyasaya sürülen Nreal Light'a daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Air, Light modeline göre daha dar bir görüş alanı sunarken Light'dan yüzde 50 daha az güç tüketeceği söyleniyor.

nreal-2

Netflix ve YouTube gibi video platformları için kişisel bir tiyatro olarak tasarlanan Air'ın, altı metreden 201 inçlik bir ekranı izlemeye eşdeğer olduğu belirtiliyor. Başlıklı VR gözlüklerinden farklı olarak Air, dış dünya görüşünüzü kısıtlamadan görüntüleri gözlerinizin önüne yansıtıyor. Android'de iOS'a göre daha iyi çalşılan Air, fiyat uygunluğuyla meraklılarını bekliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir