Nokia, 60 yılın ardından ilk kez logosunu değiştirdi!

Bir zamanlar telefon sektörünün amiral gemilerini üreten Nokia, neredeyse 60 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi.

Bir zamanlar telefon sektörünün amiral gemilerini üreten Nokia, marka kimliğini yenileme yolunda önemli bir adım attı. Finlandiya merkezli teknoloji devi, neredeyse 60 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Nokia, 2 Mart’a kadar devam edecek olan, dünyanın en büyük mobil endüstri fuarı Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC), yeniden markalaşma yolunda adımlar atacağından bahsetti. MWC 2023'ün resmi lansmanından önce şirket, yeni logosunu katılımcıların beğenisine sundu. Neredeyse 60 yıldır Nokia ile özdeşleşen logo, daha modern ve sade bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Ayrıca logonun alt kısmında bulunan 'Connecting People' marka sloganının artık yer almadığını ve ikonik koyu mavinin kullanımından vazgeçildiğini görüyoruz.

Pekka Lundmark: "Çoğu insanın zihninde hala başarılı bir cep telefonu markasıyız, ancak Nokia'nın amacı sadece bu değil"

Nokia Corporation Başkanı ve CEO'su Pekka Lundmark konuyla ilgili olarak, "Stratejimizi yeniliyoruz ve önemli bir faktör olarak markamızı da bugün kim olduğumuzu yansıtacak şekilde yeniliyoruz: İş dünyası için inovasyon ve teknolojide lider, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğin öncüsü." ifadelerini kullandı.

Pekka-Lundmark-nokia

Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi öncesinde verdiği bir röportajda Lundmark, yapılan logo değişikliği ile Nokia'nın sadece bir telefon üreticisi olduğu yönündeki algının yıkılmasını amaçladıklarını ve Nokia'yı bir ‘iş teknolojisi’ şirketi olarak konumlandırmak istediklerini aktardı. Lundmark, "Çoğu insanın zihninde hala başarılı bir cep telefonu markasıyız, ancak Nokia'nın amacı sadece bu değil. Modası geçmiş cep telefonlarından tamamen farklı olan ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye odaklanan yeni bir marka başlatmak istiyoruz." dedi.

Mobile World Congress nedir?

mwc-barcelona-1

Dünya çapındaki en büyük mobil teknoloji fuarlarından biri olan Mobile World Congress (MWC), mobil teknolojideki en son yenilikleri ve trendleri sergilemek için dünya çapındaki teknoloji firmalarnı ve profesyonellerini bir araya getiriyor. Mobil cihazlar, ağ teknolojileri, IoT, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, mobil uygulamalar ve başka birçok konuda konferansların düzenlendiği fuar, genellikle Barselona veya İspanya'da şubat ayında gerçekleştiriliyor.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir