Nissan'ın Yeni Logosu Ortaya Çıktı

Son dönemde pek çok büyük otomotiv markasının logosunda değişikliğe gittiğine şahit olduk. Hatta Alman otomobil üreticisi BMW, daha bu ayın başında logosunu güncellemişti. Bu konuda en son hamle yapan otomotiv şirketi ise Nissan oldu.

AutoDeal isimli otomobil odaklı haber sitesinin paylaştığı habere göre, uzun bir süredir üç boyutlu bir logo kullanan Japon otomobil üreticisi, logosunda değişikliğe giden rakipleri gibi iki boyutlu ve minimalist bir logo tasarımına geçiş yapıyor. AutoDeal'in belirttiğine göre, Nissan; Arjantin, Şili, Peru, Uruguay ve hatta Birleşik Krallık gibi pek çok farklı ülkede yeni logosu için patent başvurusunda bulundu.

Otomobil markasının metalik gri renginin ağırlıkta olduğu, üç boyutlu ve parlak mevcut logosunun aksine, yeni logo hem iki boyutlu hem de son derece sade olmasıyla dikkat çekiyor. Aslında yeni logo, ilk olarak Nissan'ın konsept aracı Nissan Ariya'nın direksiyonunda farkedildi.

Nissan Ariya sadece bir tasarım konsepti değil, aynı zamanda Nissan’ın tasarım dilini tamamen yeniden oluşturmayı amaçlayan tamamen elektrikli bir crossover olma özelliği taşıyor. Ariya, bu yılın başlarında Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı ve Japon otomotiv şirketinin vizyonuna dair güzel ipuçları verdi. BMW ve Volkswagen gibi pek çok otomotiv firmasının elektrikli araç vizyonları dahilinde logolarını değiştirdikleri düşünülürse, Nissan'ın logosunda değişikliğe gidecek olması da şaşırtıcı bir hamle olmasa gerek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir