Nike'dan Kobe'ye Büyük Jest: Bir Kez Daha Kobe

NBA'de play-offların başlamasına kısa bir süre kala çok büyük bir sakatlık geçirdi Kobe Bryant. Golden State maçında geçirdiği sakatlık nedeniyle play-offlarda takımı Los Angeles Lakers'ı mecburen yalnız bırakacak gibi görünüyor. Karşılaşma sonrasında verdiği demeçte; "Gerçekten çok kötü hissediyorum. Daha önce milyonlarca kez yaptığım bir hareketi tekrarladım ve olanlar oldu." diyen Kobe sakatlığının düzelmesi için elinden geleni yapacağını belirtse de doktorlar sezonu kapattığını söyleyerek aslında tüm play-off hayallerini suya düşürmüşe benziyorlar Los Angeles taraftarlarının.

İşte bu sakatlığın üzerine sponsoru olan Nike da ünlü yıldızı unutmadı. Onun bugüne kadar ilham verici hayatını, başarılarını, insanlara örnek olan hareketlerini derleyip çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Uzun sayılmasa da okunması gereken ve Kobe'nin ne kadar eşsiz bir insan olduğunu gösteren reklam metninde şu satırlar yer alıyordu:count-on-kobe

"You showed us that an 18-year-old could play with the best. You showed us that a championship, an exhibition game and a charity event are all must-wins. You showed us how to play chess while others played checkers. You showed us how to hit game winner after game winner. You showed us that an 81-point game is a real thing. You showed us that gold still matters. You showed us how to take an ice bath. You showed us how to score 30 points in a quarter, twice. You showed us the Mamba Face. You showed us how to demand perfection and demand it of everyone. You showed us how to put big-boy pants on. You showed us that you were never out of it. Ever. You showed us how inspirational a pair of free throws could be.

Now, show us again."

Sakatlığının geçmesinin ardından sahalara döneceği günü sabırsızlıkla bekleyen Los Angeles Lakers taraftarının yanı sıra sponsoru oldukları ünlüyü unutmayan Nike'ı da takdir etmek gerekiyor bu durumda. Nike aslında bize bu çalışma ile reklam dünyasının yalnızca çıkar amaçlı olmadığını kanıtlamış oldu. Bu karşılıklı vefanın tüm markalar için de sürmesi, sektörde görmek istediğimiz bir davranış.

Dipnot: Bugüne kadar çok fazla yapılmamış bu uygulama ile siz Kobe'nin yerinde olsaydınız ne hissederdiniz?

İpucu: Kobe'nin duygu yüklü tweeti.kobe

Kariyer
Marklardan 19 Mayıs mesajları

Markaların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel mesajlarını sizler için derledik.

Bunlar İlginizi Çekebilir