Nike ve Roblox metaverse için ortaklık kuruyor

Nike, bir sanal oyun alanı oluşturmak için Roblox ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Roblox ile işbirliği yaparak, hayranlarının bağlantı kurması, oluşturması, deneyimlerini paylaşması ve rekabet etmesi için Nikeland adında yeni bir oyun alanını oluşturdu. Nike, sporu ve oyunu bir yaşam tarzına dönüştürme hedefi üzerine bu dünyayı inşa etti.

https://twitter.com/Nike/status/1461431629897887745

Nikeland’de ebeleme, yakartop ve zemin lav gibi oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte oynayabileceği mini oyunlar içeriyor. Bunun yanında mobil cihazlarında ivme ölçere sahip oyuncular, gerçek dünyadaki hareketleri oyuna entegre edebilecekler. Örnek vermek gerekirse, gerçek hayatta birkaç adım atarsanız, sanal alanda da bir adım atmış olacaksınız. Ayrıca uzun vadede Nike, metaverse'inin Dünya Kupası sırasında futbol, basketbol turnuvaları veya eleme maçları gibi küresel spor etkinliklerinin oyun içi versiyonlarına ev sahipliği yapabileceğini de umuyor.

Elbette, Nike her şeyden önce bir spor giyim markası olduğu için, kullanıcılara en yeni kıyafetleri ve spor ayakkabılarını denemeleri için bir “dijital showroom” sunacak. Showroom ayrıca gelecekteki çıkacak ürünler hakkında bilgi verebilir ve kullanıcıların öğeleri birlikte oluşturmasına izin verme olasılığına da sahip.

Williams Trading'de analist olan Sam Poser, CNBC'ye , Nikeland'in yalnızca marka bilinirliğini yaymanın bir yolu olarak değil, aynı zamanda marka için bir test alanı olarak da başarılı olacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca Roblox aylık tahmini 200 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla çocuklar ve gençler arasında en popüler oyunlardan biri. Nike, bu gençlerin markayla etkileşime geçebilecekleri boş bir alan sunarak, onların gerçek dünyada müşterisi olmaları için bir yol yaratıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir