Nike'tan sporcu kadınlar için sızıntı önleyen ürünler

Nike, sızıntıları önlemek için ilk menstruasyon dostu giyim ürünlerini piyasaya sürüyor.

Düzenli olarak egzersiz yapan kadınlar için ayın belirli zamanları sancılı geçiyor. Nike da kadınların regl döneminde yaşadığı rahatsızlıkları azaltmak adına kolları sıvadı. 

Spor giyim devi, fiziksel rahatsızlığı ortadan kaldıramasa da, sızıntıları durdurmak için giysi teknolojisinden yararlandı. 2019'dan beri kendi bünyesindeki Spor Araştırma Laboratuvarı ile tescilli bir malzeme üzerinde çalışan Nike, "Leak Protection: Period" adlı ultrasonik ve emici bir astar tasarladı.

İlk kez Nike One Short'ta görülen özel malzeme, sızıntı önleyici bir zar aracılığıyla sızıntıyı tutan iki katmanlı bir lamine fitil içeriyor. Sentetik menstruasyona da tabi tutarak atletler tarafından test edilen ürün, görünmez bir dahili iç çamaşırına da sahip. Nike, rahatlık ve hareket için ideal uygunluğa ulaşmadan önce 30 adet prototip giysi oluşturduğunu söylüyor.

Nike Apparel Innovation Kıdemli Proje Yöneticisi Lisa Gibson, "Sızıntı korkusu gerçektir ve yalnızca gençlik yıllarında değil, tüm regl dönemi boyunca yaşanıyor. Leak Protection: Period, regl olan kadınlar için tasarlandı ve her türlü spor ve hareket sırasında kendilerini güvende hissetmeleri için onlara ek bir güven katmanı sağlandı." açıklamasında bulundu. Ayrıca Gibson, genç kızların erkek çocuklarına göre iki kat daha fazla sporu bıraktığını ve sızıntı kaygısının kısmen bununla ilgili olduğunu da belirtti.

Nike Leak Protection Period, standart ve büyük beden seçenekleriyle Nisan ayından itibaren belirli perakendecilerde ve Nike'ın çevrimiçi mağazasında satışa sunulacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir