Nike'tan monte edilebilir 3 parçalı ayakkabı

Nike, döngüsel ekonomi ilkesi kapsamında; yapıştırıcıya gerek kalmadan monte edilebilen "ISPA Link" modelinin kullanım ömrü tükendiğinde kolayca geri dönüştürülebilmesini sağlıyor.

İklim değişikliğinin etkileri birçok alanda olduğu gibi sporcuların çeşitli koşullarda antrenman yapma ve performans gösterme şeklini de değiştiriyor. Bu sebeple spor giyim ürünlerinde bazı değişiklilğe gidiliyor ve ürünler bulunduğumuz dönemin şartlarına göre şekil alıyor.

Spor giyim devi Nike bu vizyondan yola çıkarak, ürün tasarımlarının her aşamasında deneysel bir yaklaşım benimseyen ve ihtiyaç odaklı çözümler üreten, ekibi ISPA ile yeni bir model geliştirdi.

Nike ISPA Link adındaki tasarım ayakkabılar, herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan parçaları birleştirerek oluşturuluyor. Bu sayede ayakkabılar kullanım ömrünü tamamladıkları zaman geri dönüşümde kolayca ayrılşabiliyorken karbon ayak izini de azaltıyor. Yeni sezonda satışa sunulacak olan seride, Nike ISPA Link ve Nike ISPA Link Axis adında iki farklı model bulunuyor.

Ayakkabı tabanlarında bulunan çeşitli parçalar, yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyesterden elde edildi. Orta tabanlar ise yüzde 100 geri dönüştürülmüş Nike hava yastığı artıklarıyla üretilen TPU aletlerle şekillendirildi. 

Sürdürülebilirlik odağında geliştirilen tasarım ayakkabılar, yaklaşık 8 dakika içinde monte edilebiliyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Ayakkabıların ömrü tamamlandığında ise kullanıcılar, Nike mağazalarına bu parçaları bırakarak geri dönüşüme de katkı sağlıyor. Nike ISPA Link modellerinin 2023 yılında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir