Nike, Seul'de yeni bir deneyim mağazası açtı

Nike, Seul’de açtığı ‘Rise’ konseptli yeni deneyim mağazasını tanıttı. Mağaza, alışveriş yapanlar için unutulmaz ve etkileşimli bir deneyim yaratmak üzere tasarlandı ve kişiselleştirilmiş veriye dayalı bazı özelliklere sahip.

Mağazada kullanılan ileri teknoloji öğelerinden biri ise gerçek zamanlı istatistikleri görüntüleyen üç katlı dev bir ekran. Müşterilerin satın almadan önce farklı ayakkabı modellerini karşılaştırabilecekleri ve deneyebilecekleri RFID destekli özel bir masa da bulunuyor.

Rise mağazasında, gelen müşterilerin Nike topluluğuyla birlikte katılabilecekleri spor faaliyetleri gerçekleştirebileceği bir spor merkezi de bulunuyor. Bu spor merkezinde The Huddle adında, Nike'ın beş temel fitness yönünü içeren; hareket, zihniyet, toparlanma, beslenme ve uyku programı da bulunuyor. Ayrıca yıpranmış Nike ayakkabılarını veya kıyafetlerini onarmak için City Replay adında bir hizmet de sunuluyor.

Input'a mağazanın sunduğu yüksek teknolojili, etkileşimli deneyimlerin, alışveriş yapanların mağazaya her girdiklerinde farklı bir deneyim yaşamalarını sağladığını söyleyen Nike Direct Başkan Yardımcısı Daniel Heaf, “Nihayetinde, sınırları bulanıklaştırabileceğimiz ve tüketicilerin kanalları hiç görmediği, fiziksel ve dijital arasındaki bu yeni tür entegrasyonu arıyoruz. Sadece markayı görüyorlar.” açıklamasında bulundu.

Aynı zamanda Nike, az giyilen giyim ve spor ürünlerini geri dönüştürmek veya kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlamak amacıyla mağazaya kabul ediyor. Bu program şimdilik sadece Seul'deki mağazada sunuluyor fakat Nike, bu kararı diğer ülkelerde de hayata geçirmeyi planladığının sinyallerini verdi.

Bu geri dönüşüm programı aslında Nike'ın sürdürülebilirliğini ve çevre dostu hareketini destekleyen "Move to Zero"  kampanyasının bir parçası. Heaf konuyla ilgili olarak, "Sürdürülebilirlik tüketicilerimizin zihninde ön planda ve bu hizmetleri her gün ve her yıl genişletmeyi düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir