Nike, Sağlık Çalışanlarına 5,5 Milyon Dolar Değerinde Ürün Bağışlayacak

Salgın döneminde pek çok küresel marka, salgınla mücadeleye destek olmak adına birtakım girişimlerde bulundular. Bu küresel markalardan biri de Nike idi. Spor giyim markası, geçtiğimiz haftalarda Air serisi spor ayakkabılarının malzemelerini kullanarak sağlık çalışanları için yüz kalkanları üretmişti.

https://pazarlamasyon.com/nike-air-malzemelerinden-yuz-kalkanlari-uretildi/

Ancak Nike'ın bu süreçte sağlık çalışanlarına verdiği destek, ürettiği yüz kalkanlarıyla kalmadı. Business Insider'ın aktardığı habere göre, şirket dün yaptığı açıklamada, corona virüs salgınını kontrol etme çabalarından dolayı bir şükran göstergesi olarak dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarına toplamda 140.000 adet ayakkabı, giysi ve ekipman bağışlamayı planladığını açıkladı.

Ayrıca şirket, ABD ve Avrupa'daki sağlık çalışanlarına 32.500 çift Air Zoom Pulse (tüm gün ayakta çalışan kişiler için tasarlanmış rahat ve kolay giyilen bir spor ayakkabısı) bağışlayacağını belirtti. Spor giyim markası, geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürülen Air Zoom Pulse spor ayakkabılarını dağıtmak için ABD'de kar amacı gütmeyen yardım ortağı Good360 ile, Avrupa'da ise diğer yerel organizasyonlarla iş birliği yapıyor.

https://pazarlamasyon.com/adidas-e-ticarete-daha-fazla-odaklanacak/

Nike, spor ayakkabılarına ek olarak Dri-FIT tişörtleri (ter tutmuyor), sıkıştırma özelliklerine sahip futbol çorapları (ayak, ayak bileği ve bacak şişkinliklerini hafifletmeye yardımcı oluyor) gibi sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılayabilecek yenilikçi ürünler bağışlamayı da planlıyor. Markanın bağışlayacağı ürünlerin toplam değerinin 5,5 milyon dolardan fazla olacağı belirtiliyor.

Tüm bunların yanı sıra Nike, halihazırda New York'taki sağlık çalışanlarına bir ipli çanta, su şişesi, şapka ya da kafa bandı ve çorap içeren 1.100 adet Nike Sportswear kitini bağışladığını ifade etti. Spor giyim markası, Avrupa genelinde ise hastanelere ve barınaklara yaklaşık olarak 4.000 çift ayakkabı ve 3.500'den fazla Dri-FIT giyim eşyası bağışladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir