Nike, NFT'lerden en çok gelir elde eden marka oldu!

Dune Analytics verilerine göre Nike, NFT kampanyalarından en çok gelir elde eden marka odu.

Geçtiğimiz yıl kripto piyasasında yaşanan düşüş nedeniyle ikinci çeyrek ticaret hacminin yüzde 40 düşmesine rağmen ünlü spor malzemeleri markası Nike, NFT projelerinden para kazanmaya devam etmişti. Yakın zaman önce yayınlanan Dune Analytics verilerine göre Nike, NFT’lerden en fazla kazanan marka oldu. Global spor markası, NFT kampanyalarından yaklaşık 185 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Listede ikinci sırada yer alan markadan yedi kat daha fazla kazanan Nike, toplam işlem sayısını 67.000’in üzerine çıkardı.

nike-1

Ethereum (ETH) Blockchain’i üzerindeki NFT projelerinden elde ettiği gelirlerle ilk beş sıraya atletizm ve moda şirketlerinin hakim olduğunu görüyoruz. Bu markalar arasında Dolce & Gabbana (25 milyon dolar), Tiffany (12 milyon dolar) ve Gucci (11 milyon dolar) gibi popüler markalar bulunuyor. NFT'lerden elde ettiği gelire rağmen,  Nike'ın NFT fiyatlarının Şubat ve Nisan 2022’deki yükselişten bu yana düştüğünü görüyoruz ve ayrıca 22 Ağustos itibariyle piyasa endeksinin 23 bin 986 dolar olduğu da karşımıza çıkıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir