Nike, Inter için sürdürülebilir forma tasarladı

Nike, forma üreticisi olduğu İtalyan futbol kulübü Inter'in yeni sezon formalarını piyasaya sürdü.

Kulübün iç saha ve deplasman formaları geri dönüştürülmüş plastik şişelerden elde edilen polyester kumaştan yapılan yeni formalar, 2010 yılındaki formaları gibi yılan derisi görünümüne sahip.

Inter'in 2021 forma tasarımını laboratuvarda başlayan Nike, bu forma için 300'den fazla futbolcunun performans verilerini toplayarak spordaki belirli hareketleri takip etti ve isteklerini gördü. Bu tasarıma oyuncuların terlediği bölgeden kumaşın kaslar üzerinde nasıl gerildiğine kadar olan analizler de dahil edildi. Nike, "flyknit" model ayakkabılarında kullanılan prensiplerin aynısını uyguladı. Hassas kumaş örgüsünün yanı sıra ısıya eğilimli alanlarda kullanımı için de güçlendirildi.

Formalar en az yüzde 95 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapıldı ve karşılaştırma yapıldığında, geri dönüştürülmüş polyester, işlenmemiş polyestere kıyasla karbon emisyonlarını yüzde 30'a kadar daha az bir orana sahip.

Ayrıca sürdürülebilir üretim sürecinin, 2021/2022 sezonu Inter formalarına estetik biçimde yansıtıldığı gözüküyor. İç saha forması için, takımın ikonik çizgilerinin modern bir yorumunu oluşturan pikselli bir kraliyet laciverti ve siyah desen kullanıldı.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=q_qMQvMGHH8&ab_channel=Inter[/embed]

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir