Nike Air Malzemelerinden Yüz Kalkanları Üretildi

Corona virüs salgınıyla mücadeleye destek olmak için pek çok küresel marka, kendi imkanlarını seferber ederek bu konuda üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Bu küresel markalardan biri de dünyanın en büyük birkaç spor giyim markasından biri olan Nike.

Business Insider'ın aktardığı bilgiye göre, Nike CEO'su John Donahoe, 24 Mart'ta gerçekleştirilen bir konferans aramasında, şirketin sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için yüz kalkanlarını prototiplediğini duyurmuştu. Spor giyim markası, dün bir basın açıklamasıyla birlikte yeni yaptığı bu tam yüz kalkanının bir görüntüsünü paylaştı.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, bu yüz kalkanları, markanın en önemli ayakkabı serisi olan Nike Air'in yapımında kullanılan parçalar kullanılarak meydana getirildi. Bilek dolgu malzemesi, bağcıklar ve Nike Air tabanları... Bunların hepsi, yüz kalkanlarının üretiminde farklı amaçlarla kullanıldı.

https://pazarlamasyon.com/apple-20-milyondan-fazla-maske-tedarik-etti/

Basın açıklamasında belirtilene göre, Nike'ın amacı; kendi üretim tesislerinde, Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi'nde kullanılanlara benzer, ancak şirketin sahip olduğu malzeme ve ekipmanları kullanarak bir yüz kalkanı üretmekti. Bu amaç doğrultusunda, şirketin Oregon ve Missouri'de bulunan "Nike Air Üretim İnovasyon" adlı tesislerinde görev yapan inovasyon ekipleri ve üretim grupları, dokuz aşamalı bir süreçte meydana getirilebilen, üç parçadan oluşan bir yüz kalkanı ürettiler.

Amaçlarının sadece yüksek işlevli değil, aynı zamanda basit bir üretim modeline de imkan tanıyan bir kalkan üretmek olduğunu ifade eden şirket, ürettikleri yüz kalkanı prototiplerinin Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi'nde görev yapan sağlık çalışanları tarafından test edildiğini de belirtti.

Söz konusu yüz kalkanlarının ilk partisi, 3 Nisan Cuma günü Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi'ne teslim edilmiş. Aynı zamanda bu yüz kalkanlarının, Nike'ın Oregon'daki genel merkezinin yakınında bulunan diğer sağlık kuruluşlarına da gönderileceği ifade ediliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir