Mastercard, dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmeye hazırlanıyor!

Mastercard, Hi platformuyla ortaklık kurarak dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmeyi planlıyor. Kart, kripto para ödemeleri için de kullanılabilecek.

Değiştirilemez token'ların yani NFT'lerin her geçen gün popülerliğinin artmasıyla beraber, markaların bu alanda yaptıkları girişimlerin sayısı da artıyor. Dijital sanat eserlerinin yaygınlaşması, güçlü bir ekosistem meydaa getirerek dünya endüstrisine yön veriyor. Bu alandaki son gelişme ise ünlü finans şirketi Mastercard’dan geldi. Mastercard, Dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmek için Hi platformuyla ortaklık kurdu.

NFT'ler, kartların üzerinde taşınabilecek

Web3 teknolojilerine odlukça ilgi duyan Mastercard, bu aladaki girişimlerine devam ediyor. Ünlü finans şirketi, Hi platformuyla ortaklık kurarak dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmeyi planlıyor. Hi platformu tarafından kullanıcılara dağıtılacak kart üzerinde, kart sahiplerinin sahip oldukları NFT’nin bir baskısı yer alacak. Bu gelişme ile, kartlar kişiselleştirilebilir bir hal alırken Mastercard kullanıcıları sahip oldukları NFT görsellerini yanlarında taşıyabilecekler.

hi-1

Hi’nin kurucu ortaklarından Sean Rach, şirketler arasında kurulan ortaklıkla ilgili, "NFT’ler banka kartlarının üzerine muhteşem gözüküyor. NFT alanıyla ilgilenen insanlar, bu kartlar ile ellerindeki dijital sanat eserlerini somut bir şekilde de gösterebilecek." ifadelerini kullandı.

Kripto paralar üzerinden ödeme yapılabilecek

Dünya genelinde 90 milyondan fazla noktada ödemeler için kullanılabilecek olan NFT kartları, stablecoin ve kripto paralar üzerinden de ödeme yapılabilmesini mümkün kılacak.

Kurulan ortaklığın ardından Mastercard Kripto ve Fintech Başkan Yardımcısı Christian Ra, "Kripto ve NFT’lere olan tüketici ilgisi artmaya devam ederken, onları kullanmak isteyen topluluklar için erişilebilir bir ödeme seçeneği haline getirmeye kararlıyız. Piyasadaki yenilikleri sürdürmeye devam etmek ve bu özelleştirilebilir kartları Mastercard’dan bekleyeceğiniz güvenlik ve güvenlikle birlikte etkinleştirmek için Hi ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz" açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir