NFT Koleksiyonu Doodles, 54 milyon dolarlık yatırım aldı!

Popüler NFT koleksiyonu Doodles, 54 milyon dolar yatırım alarak 704 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Kripto para piyasasının popülerleşmesiyle birlikte NFT'ler de hayatımızda önemli bir yere sahip oldu. Birçok marka, sosyal kurum ve devlet, NFT'leri faaliyeterine entegre ediyor. NFT'lere olan ilgi geçtiğimiz yıla göre azalsa da hala büyük miktarda yatırım alan bir ekosisteme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zaman önce NFT koleksiyonu Doodles, Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian'ın yatırım şirketi liderliğinde 54 milyon dolar yatırım aldı. 

Ohanian'ın yatırım şirketi 776 liderliğinde 10T Holdings, Acrew Capital ve FTX Ventures’ın katılımıyla gerçekleşen yatırım turunda Doodles, 54 milyon dolar yatırım almayı başardı. Yaklaşık bir yıl önce Evan Keast, Scott Martin ve Jordan Castro tarafından kurulan Doodles, aldığı yatırım sonucu 704 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Şirket, aldığı yatırımla birlikte, büyüme stratejisini ölçeklendirmeyi, müzik, kültür ve eğlence endüstrilerindeki girişimler yoluyla para kazanmayı, şirketini geliştirmeyi ve yeni teknolojilerle büyümeyi amaçlıyor. 

121 milyon dolar değerinde 10 bin parça

Doodles NFT koleksiyonu, toplam değeri 121 milyon dolar olan 10 bin parçadan oluşuyor. 6.9 eth ile 296.69 eth arasında değişen NFT'ler, kripto para yatırımcıları tarafından en çok ilgi gören NFT koleksiyonları arasında yer alıyor.

doodles-2

Seven Seven Six’in kurucu ortağı Katelin Holloway, konuyla ilgili olarak "Doodles’ın NFT’lerin arkasındaki gerçek değeri ortaya çıkararak, içerik oluşturma ve deneyimleme şeklimizin bir sonraki dijital sınırını geliştirdiğine inanıyoruz. Doodles, blockchain aracılığıyla hikaye anlatımını yeniden tasarlayarak, etkileşim şeklini değiştiriyor." ifadelerini kullandı.

Tek bir gün içinde 2,1 milyon dolarlık satış 

Reddit'in kurucu ortağının VC firması tarafından yönetilen 54 milyon dolarlık bir finansman turunun yakın zamanda duyurulmasının ardından, Ethereum NFT koleksiyonu Doodles, tek bir gün içinde 2,1 milyon dolarlık satış üreterek satış hacminin yüzde 1200'den fazla artmasına neden oldu. Bu arada, taban fiyatı aynı dönemde yüzde 19 arttı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir